NK SLAVEN BELUPO – NK INTER ZAPREŠIĆ 3:0

17.09.2005.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak, Lee, Višković, Bodrušić, Kurilić, Gal, Poldrugač, Mumlek (66’ Dunković), Dodik (73’ Vručina), Musa, Karabogdan (84’ Šaranović)

Trener: Nikola Jurčević

Sastav NK Inter Zaprešić

Kranjčec, Ceraj, Udarević, Ješe, Radeljić, Polovanec, Čižmek (74’ Jelić), Karić (53’ Gulić), Poljak, Piškor (65’ Babić)

Trener: Srećko Bogdan

Suci

Glavni sudac: Alojzije Šupraha

Pomoćni suci: Darko Kolić, Zdenko Mergeduš, Edi Šunjić

Golovi

1:0 Dodik, 2:0 Musa, 3:0 Mumlek

Žuti kartoni

Musa (31’), Mumlek (61’), Dunković (70’), Udarević (47’), Čižmek (52’), Ješe (66’)

Crveni kartoni

Gledatelja

1000

Izvještaj sa utakmice

Naša je momčad u susretu s Interom iz Zaprešića zabilježila prvu pobjedu u novom prvenstvu. S tri osvojena boda, Slaven Belupo je prepustio posljednju poziciju Puli Staro češko, koja je poražena u gostima kod Međimurja.

Prva prigoda dogodila se u 5. minuti, Bodrušić je uposlio Dodika, a njegov udarac Kranjčec je skrenuo u korner. U 7. minuti Musa tuče iz slobodnog udarca s 20 metara, vratar Intera je siguran. U 9. minuti Poldrugač je snažnim udarcem iz daljine pogodio vratnicu, a odbijenu loptu Dodik nije uspio usmjeriti u praznu mrežu. Pogodak je ipak ubrzo stigao, u 11. minuti Karabogdan je izveo ubacivanje sa strane i u šesnaestercu pronašao Marija Dodika, čiji udarac Kranjčec brani, ali iz ponovnog pokušaja Dodik je precizniji i pogađa za vodstvo Slavena Belupa od 1:0.

U 23. minuti Musa iz daljine tuče pored vratiju, a u 24. Mumlek iz slobodnog udarca šalje loptu iznad grede. Musa u 33. minuti izvodi korner i loptom gađa okvir gola, ali je Kranjčec na mjestu. Mumlek je u 43. minuti idealno uposlio Karabogdana, ali njegov udarac brani gostujući vratar.

U 54. minuti Mumlekov slobodan udarac obranio je Kranjčec, kao i Mumlekov pokušaj s 20 metara u 58. minuti. U 59. minuti Mumlek je na centru oduzeo loptu i sjajno proigrao Karabogdana, kojeg je u svom šesnaestercu srušio Ješe. Strijelac za 2:0 iz jedanaesterca bio je Igor Musa.

Miljenko Mumlek je za mnoge bio najbolji na terenu, a postigao je i treći pogodak u 63. minuti. Kranjčec je nespretno istrčao i odbio loptu na 20 metara do Mumleka, koji ga je potom prebacio i pogodio prazna vrata za konačnih 3:0.

U sljedećem kolu Slaven Belupo gostuje kod Varteksa u Varaždinu, a prije toga u srijedu naša momčad u Kup-susretu igra s Vukovarom ’91 u Vukovaru.