NK SLAVEN BELUPO – NK INTER ZAPREŠIĆ 2:2

23.02.2013.


SLAVEN BELUPO: Pelin, Geng (od 78. Brlek), Kokalović, Maras, Pranjić, Jugović, Purić, Rak (od 72. Glavica), Delić (od 85. Šaban), Vugrinec, Novinić.

Trener: Roy Ferenčina.

INTER-ZAPREŠIĆ: Delač, Radojčić, Batur, Filipović, Herceg, Hadžić (od 90. Hajradinović), Pokrivač, Budimir (od 79. Kramarić, Mlinar (od 66. Vujčić), Šarić, Oršić.

Strijelci: 1:0 – Rak (2), 1:1 – Oršić (6), 2:1 – Purić (14), 2:2 – Oršić (73).

Sudac: Strahonja (Zagreb). Pomoćnici: Premužaj (Varaždin) i Vrabec (Zagreb). Delegat: Jurina (Zabok).

Žuti kartoni: Kokalović, Jugović, Geng (Slaven Belupo), Delač, Herceg, Kramarić (Inter).

Crveni kartoni:

Gradski stadion.

Gledatelja: 500.

Izvješće:

Slaven Belupo i Inter iz Zaprešića podijelili su bodove odigravši 2:2, iako je naša momčad dva puta bila u vodstvu i propustila veliku prigodu da osvoji sva tri boda.
Farmaceuti su sjajno otvorili utakmicu i već u 2. minuti poveli 1:0 pogotkom Raka s 12 metara kojem je asistirao Vugrinec.
Nažalost na izjednačenje se nije dugo čekalo. Igrala se 6. minuta kada je Oršić iskoristio neopreznost naše obrane i svladao vratara Pelina za 1:1.
Samo minutu kasnije Maras se našao u sjajnoj prigodi, ali je njegov udarac s nekoliko metara otišao iznad grede.
I onda Slaven Belupo po drugi put dolazi u vodstvo!
Nakon jednog vrlo dobrog napada Novinić je odlično u kaznenom prostoru uposlio Purića koji snažnim udarcem loptu šalje u desni donji kut vratara gostiju Delača za 2:1. Igrala se 29. minuta kada je igrač Intera Pokrivač mogao poravnati rezultat, ali je njegov udarac završio iznad vrata.
Slaven Belupo je najbolju prigodu za povećanje vodstva u prvom dijelu igre propustio u 39. minuti kada je Delić izbio potpuno sam pred vratara Delača, ali je njegov udarac završio kraj lijeve vratnice.
U nastavku susreta farmaceuti su propustili još jednu stopostotnu prigodu. Igrala se 46. minuta kada je Vugrinec neometan s tri metra od gola Intera loptu poslao kraj lijeve vratnice.
Dobru igru naša je momčad mogla okruniti pogotkom u 58. minuta kada se Rak odlučio na udarac s 20 metara i kada smo već svi vidjeli loptu u mreži gostujućeg vratara Delača ona je završila u gredi od koje se odbila u polje.
Desetak minuta kasnije Slaven Belupo je opet propustio sjajnu prigodu. Odličan ubačaj s desne strane izveo je Geng, a Delić s nekoliko metara glavom pucao kraj desne vratnice.
I onda „tuš“ za navijače našeg kluba na Gradskom stadionu!
Oršić je u 73. minuti opet iskoristio jednu neopreznost u našoj obrani i svladao Pelina za konačnih – 2:2.
Zadovoljan sam igrom i pristupom svojih igrača, ali nisam zadovoljan konačnim ishodom. Dva puta smo bili u vodstvu i dozvolili suparniku da na kraju iz Koprivnice ode s bodom – kazao je nezadovoljni trener naše momčadi Roy Ferenčina, dok je starteg Zaprešićana Borimir Perković dodao:
Mislim da je rezultat realan, obje momčadi nisu iskoristile još po nekoliko prigoda, a mi smo svoju najbolju propustili u sudačkoj nadoknadi kada je na jedan ubačaj sa strane zakasnio Kramarić, a domaći igrač Purić loptu izbacio u korner. Najvažnije, da nismo izgubili – zaključio je trener gostiju iz Zaprešića.