NK SLAVEN BELUPO – NK INTER ZAPREŠIĆ 2:1

13.11.2004.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Gal, Karabatić, Bodrušić – Bošnjak (od 70. Pejić), Vukojević, Musa (od 89. Šomoci), Posavec, Kelemen – Vručina (od 85. Dodik), Karabogdan

Trener: Branko Karačić

Sastav NK Inter Zaprešić

Horvat – Ćorluka, Vidak, Pecelj – Ceraj (od 52. Dujmović), Batarelo, Skulić, Modrić, Krznar (od 60. Gondžić) – Čale, Gulić

Trener: Srećko Bogdan

Suci

Glavni sudac: Edi Šunjić (Split)

Pomoćni suci: Igor Krmar (Zagreb), Robertino Dujela (Zadar) i Darko Feljan (Zagreb)

Golovi

1:0 Vručina (22’), 1:1 Gulić (33’), 2:1 Posavec (41’-11 m)

Žuti kartoni

Krznar (58?), Posavec (72?), Kelemen (73?), Musa (79?), Ćorluka (79?), Batarelo (83’), Pecelj (90’)

Crveni kartoni

Gledatelja

600

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo je u borbenoj utakmici po teškom terenu rezultatom 2:1 pobijedio Inter iz Zaprešića i osvojio važna tri boda u borbu za Ligu za prvaka. Susret je odigran po kišovitom vremenu, a teren je bio natopljen vodom koja je onemogućavala tečniju igru.

Odmah u 1. minuti Čale je tukao iz daljine, Lisjak je obranio. S druge strane u 3. minuti uzvraća Posavec udarcem s 20 metara, kojeg je obranio Horvat. Vodstvo Slavena Belupa došlo je u 21. minuti, kad je Posavec izveo slobodni udarac s desne strane, a Vručina je sa sedam metara glavom pogodio mrežu Intera. U 33. minuti Čale je tukao s linije šesnaesterca, vrataru Lisjaku je lopta ispala iz ruku, a Gulić je iz blizine izjednačio rezultat na 1:1. Ipak je naša momčad uspjela postići još jedan pogodak prije odlaska na odmor. Gal je dubinskom loptom uposlio Vručinu, kojeg je u šesnaestercu srušio Ćorluka, a sudac je pokazao na jedanaesterac. Posavec je sigurno pogodio mrežu za 2:1. U 43. minuti Interov vratar Horvat izbio je loptu ispred Vručine, a uspio je nakon toga obraniti i pokušaj Karabogdana s 25 metara. U nastavku nije bilo pogodaka, ali je publika vidjela borbenost igrača obje momčadi, a pobjednik je bio neizvjestan do samog kraja. U 47. minuti Kelemen je dobro uposlio Musu, no lopta je zastala na 12 metara, pa je obrana gostiju otklonila opasnost. U 49. minuti Gulić je pokušao iz slobodnog udarca, Lisjak je lako uhvatio tu loptu. U 56. minuti pokušava i Modrić sa 16 metara, no Lisjak je bio siguran. U 67. minuti Gondžić je uputio udarac sa linije šesnaesterca, ali je obrana Slavena Belupa izbacila loptu u korner. Čale je u 73. minuti ubacio iz kuta, Pecelj je glavom poslao loptu malo pokraj gola, dok u 74. minuti Modrić s desetak metara tuče pokraj vratiju. Posljednju prigodu na utakmici imao je Pejić u 88. minuti, tukao je iskosa s desne strane, a vratar Horvat izbacio je loptu u korner.