NK SLAVEN BELUPO – NK INTER 2:0 (1:0)

12.05.2004.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Međimorec, Jurčić, Gal – Pejić (od 54. P. Bošnjak), Sertić (od 57. Ferenčina), Radiček, Posavec, Višković – Vručina (od 67. Kosić), Dodik

Trener: Milo Nižetić

Sastav NK Inter

Čavlina – Pecelj, Vidak, Brnas, Bodrušić (od 61. Ceraj) – Čičak, Gugić, Dujmović, Poljak (od 70. Lalić) – Mazarekić (od 67. Karabogdan), Piškor

Trener: Srećko Bogdan

Suci

Glavni sudac: Mauro Tomišić (Pazin)

Pomoćni suci: Željko Perak (Karlovac), Damir Volf (Rijeka) i Igor Pristovnik (Zagreb)

Golovi

1:0 Posavec (12’-11 m), 2:0 Posavec (63’-11 m)

Žuti kartoni

Sertić (23’), Višković (35’), Pecelj (49’), Čičak (52’), Ferenčina (59’), Mazarekić (62’)

Crveni kartoni

Gledatelja

800

Izvještaj sa utakmice

Sukladno očekivanjima, Slaven Belupo je ostvario pobjedu u posljednjem susretu pred svojom publikom u ovoj sezoni. Inter iz Zaprešića pružio je solidan otpor, ali je domaća momčad s dva pogotka Srebrenka Posavca, oba iz jedanaesteraca, osvojila nova tri boda.

Sve je krenulo vrlo dobro za našu momčad, jer je već u 11. minuti Vručina izborio jedanaesterac nakon prekršaja Bodrušića. Strijelac vodećeg pogotka bio je Posavec, koji je s 11 metara nadmudrio Čavlinu. Uslijedilo je nekoliko dobrih napada Slavena Belupa, no mreža se do kraja prvog dijela nije zatresla. U 21. minuti Višković prolazi po lijevoj strani, ali Posavec i Dodik nisu dobro reagirali na njegov ubačaj. U 27. minuti Vručina šalje loptu glavom pokraj gola, a pokušaj Poljaka iz slobodnog udarca zaustavlja vratar Lisjak. Vručina u 29. minuti ubacuje s lijeve strane, a Dodik tuče pokraj gola. Inter je ponovno opasan minutu poslije, Poljak je ubacio, a Piškor tuče glavom ravno u Lisjaka. I u 32. minuti prijeti Piškor, no Lisjak je opet siguran. U 37. minuti Višković ubacuje s lijeve strane, a Vidak pogađa gredu svoga gola, od koje se lopta odbija u polje. U 39. minuti Gal nakon kornera šalje loptu glavom iznad vratiju, a opasno je izgledao napad Intera u 44. minuti, kad je Piškor prošao po lijevoj strani, no Gal je otklonio opasnost.

U drugom dijelu Dodik u 47. minuti pogađa vratnicu nakon kombinacije s Pejićem, a u 53. minuti Vručina tuče pored gola. Aktivni Piškor u 55. minuti pogađa vratnicu Lisjakova gola, a u 57. je publika velikim aplauzom nagradila povratak na teren Roya Ferenčine, koji se od ozljede koljena oporavljao devet mjeseci. Odluka o pobjedniku pala je u 63. minuti, a minutu ranije Petra Bošnjaka je nakon dobrog dodavanja Vručine srušio Interov vratar Čavlina. Realizator s bijele točke opet je bio Srebrenko Posavec.

Pokušavali su do kraja i Radiček, Piškor, Kosić i Dujmović, a najbliži je pogotku bio još jedan oporavljenik, Domagoj Kosić, no pogodak je spriječila greda.