NK SLAVEN BELUPO – NK HRVATSKI DRAGOVOLJAC 2:2

20.07.2013.


SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Bagarić, Fuštar, Filipović (76. Melnjak), Gregurina, Crepulja, Rak (od 59. Brlek), Roskam (od 46. Edson), Glavica, Delić.
Trener: Ivan Katalinić.
HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Čović, Mrčela (od 67. Špehar), Gregov (od 81. Komorski), Kluk, Tomić, Jakšinić, Živković, Doležal (od 65. Zlatar), Jazvić,Brtan, Sivonjić.
Trener: Krešimir Gnjato.
Strijelci: 0:1 – Jazvić (18), 1:1 – Purić (55), 2:1 – Delić (78), 2:2 – Sivonjić (90+).
Sudac: Ivo Krečak (Šibenik). Pomoćnici: Goran Perica (Šibenik). Četvrti:Duje Strukan (Split). Delegat: Kruno Adamić-Golić.
Žuti kartoni: Crepulja, Glavica, Delić (Slaven Belupo), Gregov, Tomić (Šibenik).
Crveni kartoni: –
Gradski stadion.
Gledatelja: 1.500.
Izvješće:
Slaven Belupo zaista može žaliti što je propustio pobjedu u susretu s Hrvatskim dragovoljcem koji je izjednačujući pogodak postigao u sudačkoj nadoknadi vremena nakon velike greške obrane, koja jednu ubačenu loptu nije uspjela riješiti na najbolji način, što je iskoristio Sivonjić i gostujućoj momčadi donio bod.
Prvu izgledniju prigodu za vodstvo farmaceuta nije iskoristio Roskam u 12. minuti koji se nije najbolje snašao pred vratima gostiju. Dvije minute kasnije Rak se odlučio na udarac, ali je vratar Čović bio na mjestu i loptu odbio u korner.
I onda “tuš” na Gradskom stadionu!
Nesigurna domaća obrana dozvolila je ubačaj Tomića s lijeve strane, pred vratima Rodića najbolje se snašao Jazvić i loptu skrenuo u mrežu za – 0:1. Igrala se 30. minuta kada se Rak odlučio na udarac s 25 metara, ali je gostujući vratar još jednom bio na mjestu.
Isti igrač vrlo lijepo je ušao u kazneni prostor Hrvatskog dragovoljca u 37. minuti, ali je njegov udarac blokirao stoper Gregov.
U nastavak susreta Slaven Belupo je krenuo znatno snažnije i agresivnije i Delić je u 48. minuti propustio prigodu za izjednačenje, koje je stiglo u 55. minuti sjajnim pogotkom Purića s 20 metara nakon jedne povratne lopte iz kaznenog prostora gostiju.
Nakon izjednačenja farmaceuti nastavljaju čvršćom igrom, a najbolju prigodu za vodstvo propustio je Brlek koji se potpuno sam našao pred vratarom Čovićem, ali je njegov udarac završio iznad grede.
Šest minuta kasnije Filipović kratko vraća loptu u svoj kazneni prostor koja dolazi do Jazvića čiji udarac sjajno “skida” vratar Rodić.
I onda konačno vodstvo Slavena Belupa!
Glavica je prošao lijevom stranom, vrlo lijepo pronašao Delića koji sigurno pogađa mrežu Čovića za 2:1. I kad je već izgledalo da sva tri boda ostaju u Koprivnici, gosti su iskoristili još jedan propust obrane domaćina i vrlo sretno došli do izjednačujućeg pogotka u sudačkoj nadoknadi vremena za konačnih 2:2.