Slaven Belupo i Veliko srce još jednom podržali Special power league, nogometnu ligu za djecu s teškoćama u razvoju

23.04.2019.


Prošlog je vikenda u Istri, točnije u Rovinju te na pulskom stadionu Aldo Drosina, održan treći turnir projekta Special power league, nogometne lige za djecu s teškoćama u razvoju. Na pulskom turniru sudjelovali su i Koprivničanci koji su branili boje Slaven Belupa. Naš klub, kao i koprivnička Sportska udruga za osobe s intelektualnim poteškoćama “Veliko srce” podržali su ovaj hvalevrijedan projekt.

Podsjetimo, njegova ideja jest motiviranje djece s teškoćama u razvoju (psihička oštećenja, tjelesna oštećenja, socijalno ugroženi, manjine itd.) da se kroz sport aktivno integriraju u društvo. Ukupno je na turniru igralo devet ekipa: NK Istra, NK Osijek, NK Dinamo, FC München 1860, Škola fudbala Respect s dvije ekipe, NK Međimurje, Istra 1961 i NK Slaven Belupo s 80-ak sportaša, a svi su osvojili medalje i diplome. Istaknimo da je SPL ambasador je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić, a da je našu momčad vodila Silvija Kovač.

Veliki bravo za sve!