NK SLAVEN BELUPO – HNK RIJEKA 3:2

04.04.2007.Sastav NK Slaven Belupo

Nikoloski-Bošnjak (85’ Radiček), Kristić, Bodrušić, Poldrugač, Mumlek, Zahora (77’ Jambrušić), Sopić, Vručina (90’ Dodik), Radeljić, Posavec

Trener: Elvis Scoria

Sastav HNK Rijeka

Žilić-Starčević (15’ Novaković), Vučko, Ivanov, Bule (46’ Sharbini), Štrok (72’ Gonzales), Šarić, Budičin, Rendulić, Prišč, Linić

Trener:

Suci

Glavni sudac: Ivan Novak (Varaždin)

Pomoćni suci: Tomislav Šetka (Đakovo), Josip Novko (Varaždin), Marin Mlinar (Zagreb)

Golovi

1:0 Vručina (12’), 2:0 Kristić (32’), 3:0 Mumlek (59’ – 11 m), 3:1 Sharbini (73’), 3:2 Ivanov (81’)

Žuti kartoni

Mumlek (79’), Starčević (6’), Šarić (59’), Budičin (61’), Prišč (84’), Žilić (90’)

Crveni kartoni

Gledatelja

3000

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo je po prvi put u stogodišnjoj povijesti u finalu Kupa! Naša je momčad odigrala odličnu utakmicu protiv Rijeke te je nakon pobjede od 3:2 zasluženo eliminirala Rijeku. Utakmica je odigrana po teškom, vodom natopljenom terenu jer je kiša u Koprivnici padala cijeli dan. Bolje se u takvim uvjetima snašao Slaven Belupo, u 8. minuti Poldrugač je glavom poslao loptu pokraj vratnice. U 12. minuti stadion je na nogama, Slaven Belupo je u vodstvu. Nakon akcije Mumleka i Bošnjaka, glavom je loptu u mrežu spremio Bojan Vručina. U 25. minuti Rijeka je zaprijetila preko Štroka, ali Nikoloski je obranio. Naša je ekipa povećala vodstvo u 32. minuti. Ubačaj Mumleka, lopta odbijena do Vručine, koji pronalazi Kristića, a on s deset metara zabija za 2:0.

U nastavku je u 52. minuti Ivanov uzdrmao vratnicu, a u 58. minuti Budicin ruši Vručinu u svom šesnaestercu. Jedanesterac je realizirao Miljenko Mumlek, i nakon vodstva od 3:0 izgledalo je kao da je sve gotovo. No, Rijeka je kasnim pogocima Sharbinija i Ivanova došla na korak do izjednačenja. U 83. minuti isključen je gostujući trener Kuže, a u 90. minuti Jambrušić je propustio prigodu za postizanje četvrtog pogotka. Do kraja utakmice Slaven Belupo je zadržao vodstvo i zasluženo proslavio povijesni uspjeh.