NK SLAVEN BELUPO – HNK RIJEKA 3:2

19.08.2006.Sastav NK Slaven Belupo

Nikoloski-Bošnjak, Bodrušić, Božac, Poldrugač (85’ Šomoci), Dodik(72’ Šaranović), Mumlek, Sopić, Vručina, Jambrušić (85’ Pejić), Radeljić

Trener: Elvis Scoria

Sastav HNK Rijeka

Žilić-Tkalčević (67’ Mikić), Pamić (46’ Rubil), Knežević, Lerant, Bolić (62’ Sharbini), Lukunić, Rendulić, Prišć, Kerkez, Linić

Trener: Dragan Skočić

Suci

Glavni sudac: Ante Vučemilović (Osijek)

Pomoćni suci: Predrag Borovac (Višnjevac), Dalibor Conjar (Osijek), Nikola Petir (Kašina)

Golovi

1:0 Božac (38’), 2:0 Vručina (73’), 2:1 Sharbini (81’)-11m, 2:2 Sharbini (82’), 3:2 Mumlek (88’)-11m

Žuti kartoni

26. min – Elvir Bolić, 82. min – Ahmed Sharbini

Crveni kartoni

Gledatelja

2500

Izvještaj sa utakmice

U vrlo važnoj utakmici nakon tri poraza na početku novog prvenstva, naša je momčad pružila vrlo dobru igru i pobijedila jaku ekipu Rijeke rezultatom 3:2, poluvrijeme 1:0. Trener Elvis Scoria od prve minute uveo je na pozicijama polušpica Jambrušića i Vručinu te u obranu vratio Bošca, što se kasnije pokazalo dobitnom kombinacijom.

Prvi konkretniji pokušaj bio je Jambrušićev u 16. minuti, lopta odlazi pokraj gola. U 18. minuti Božac ubacuje s lijeve strane, a Vručina malo kasni. U 20. je pokušao Mumlek iz slobodnog udarca, ali je Žilić siguran. Rijeka je opasno zaprijetila u 21. minuti, Lukunićev slobodni udarac Nikoloski izbija u korner. U 29. minuti Vručina se našao u prigodi, ali je previše čekao, a Jambrušić potom tuče pored gola. U 37. je i reprezentativac Knežević tukao s 20 metara, Nikoloski hvata loptu. Prvi pogodak stigao je u 38. minuti, kad je Jambrušić ubacio s desne strane, lopta je preletjela sve do Dalibora Bošca na drugoj vratnici, koji ju je uspio primiriti i jakim udarcem zatresti suprotni kut. Mumlek je u 41. minuti skoro povećao vodstvo, s 18 metara pogodio je vratnicu od koje se lopta odbila u igru.

U nastavku prijeti Rijeka, Lukunić s desne strane pogađa vratnicu, a u 51. udarac Bolića izbijen je u korner. U 52. minuti Bodrušić nakon dugog trka i duplog pasa s Dodikom upućuje udarac preko glave, no u njemu nije bilo snage. U 54. Vručina nakon Sopićevog dodavanja ide sam prema golu, ali na povratnoj lopti nema nikog od suigrača. U 61. minuti opasan je udarac Mumleka s lijeve strane, Žilić izbija u korner. Gostujući trener Dragan Skočić isključen je u 71. minuti zbog prigovora sucu. Odmah nakon toga naša momčad je povećala vodstvo, nakon što je Sopić oduzeo loptu Kneževiću i pronašao mladog reprezentativca Bojana Vručinu koji odlično pogađa za 2:0. Rijeka je zatim krenula u napad i u 80. minuti dobiva jedanaesterac nakon što je Poldrugač rukom dodirnuo loptu Rubila. Ahmad Sharbini je pogodio za 2:1, kao i samo minutu kasnije, nakon asistencije Rubila. Bio je to znak da Scoria sve karte baci u napad, što se na kraju i isplatilo. U jednom od mnogih prodora Vručinu je u šesnaestercu Rijeke tri minute prije kraja regularnog dijela srušio Lerant, a sudac Vučemilović pokazao je na bijelu točku. Ovaj put pogađa kapetan Slavena Belupa Miljenko Mumlek za 3:2. Tako je i ostalo do kraja, osvojeni su važni bodovi koji donose bolje raspoloženje uoči gostovanja u Puli.