NK SLAVEN BELUPO – HNK RIJEKA 3:0

14.04.2007.Sastav NK Slaven Belupo

Nikoloski-Kristić, Bodrušić, Poldrugač, Mumlek, Zahora (80’ Poljak), Vručina (89’ Dodik), Radiček, Jambrušić (74’ Šomoci), Radeljić, Posavec

Trener: Elvis Scoria

Sastav HNK Rijeka

žRadman-Starčević, Vučko, Ivanov, Šarić (69’ Sertić), Budicin, Novaković (54’ Malkić), Rendulić, Prišć (46’ Brajković), Linić, Turkalj

Trener:

Suci

Glavni sudac: EdiŠunjić (Split)

Pomoćni suci: Robertino Dujela (Zadar), Nikola Antolović (Našice), Igor Križarić (Čakovec)

Golovi

1:0 Jambrušić (8’), 2:0 Vručina (78’), 3:0 Posavec (88’)

Žuti kartoni

Bodrušić (49’), Posavec (54’), Radeljić (62’), Vručina (75’), Starčević (49’), Turkalj (72’), Linić (83’)

Crveni kartoni

Gledatelja

2500

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo ostvario je novu prvenstvenu pobjedu, u Koprivnici je ove subote pala Rijeka. Gosti su prvi zaprijetili, u 4. minuti nakon ubačaja Šarića Linić je glavom poslao loptu iznad grede. U 8. minuti Vručina tuče s lijeve strane, Radman je obranio, a lopta dolazi do Jambrušića na desnoj strani, koji je loptu lako spremio u mrežu za 1:0. U 16. minuti Ivanov je tukao iz blizine, ali njegov udarac brani Nikoloski. U 26. minuti Mumlek je prevario nekoliko igrača Rijeke i pogodio vratnicu, a odbijenu loptu Zahora nije uspio poslati u mrežu. U 27. minuti Jambrušić tuče iskosa s desne strane, no lopta odlazi iznad gola. Vručina je opet na sceni u 36. minuti, kad ga je poslužio Jambrušić. Međutim, Radman je udarac Vručine skrenuo u korner. Iz kuta je ubacio Mumlek, a Jambrušić je zamalo zakasnio loptu glavom spremiti u mrežu. U 41. minuti suci zbog navodnog zaleđa nisu priznali pogodak Vručine, a u 43. minuti udarac Jamrbušića Radman brani izbacivanjem u korner. U 44. minuti Buducin je iz daljine tukao iznad gola. U drugom dijelu Rijeka je zaprijetila u 51. minuti, kad je nakon ubačaja Šarića Novaković tukao glavom, ali je Nikoloski na mjestu. Mumlekov slobodni udarac u 52. minuti obranio je Radman. U 59. minuti ubacuje Radiček, a Zahora glavom tuče pored vratiju. U 78. minuti bilo je 2:0. Vručina je sam krenuo prema vratima Rijeke, zaobišao vratara i pogodio mrežu, a deset minuta poslije Vručina je dugom loptom proigrao Bodrušića, koji je lijepo asistirao Posavcu za konačnih 3:0.