NK SLAVEN BELUPO – HNK RIJEKA 1:3

16.09.2012.


SLAVEN BELUPO: Rodić, Barić, Kokalović, Grgić (od 46. Bušić), Maras, Batarelo (od 46. Delić), Gregurina, Čanađija, Bubnjić, Glavica (od 78. Šaban), Vugrinec.

Trener: Roy Ferenčina.

RIJEKA: Lisjak, Datković, Knežević, Neretljak, Čaval, Čulina, Weitzer (od 67. Močinić), Kreilach, Brezovec, Cesarec, Benko (od 90. Mutombo).

Trener: Elvis Scoria.

Strijelci: 0:1 – Cesarec (16), 0:2 – Benko (45), 1:2 – Vugrinec (50), 1:3 – Močinić (90).

Sudac: Mario Zebec (Varaždin). Pomoćnici: Miro Grgić (Osijek) i Goran Loparac (Sladojevci). Četvrti sudac: Igor pristovnik (Zagreb). Delegat: Damir Špoljar (Varaždin). Kontrolor: Branko stipković (Karlovac).

Žuti kartoni: Čanađija, Maras (Slaven Belupo), Cesarec, Benko, Brezovec (Rijeka).

Crveni kartoni:

Gradski stadion.

Gledatelja: 2.000.

Izvješće:

U derbiju 8. prvoligaškog kola Slaven Belupo je izgubio na svom travnjaku od Rijeke 1:3 i tako propustio prigodu da izbije na čelo ljestvice nakon što je vodeći Dinamo u Maksimiru odigrao neodlučeno s Osijekom – 0:0.
Susret između Slavena Belupa i Rijeke krenuo je ispitivanjem snaga, a bolje su ga otvorili Riječani koji su u 16. minuti došli u vodstvo. Čaval je ubacio loptu s lijeve strane, obrana naše momčadi nije najbolje reagirala i Cesarec je s 10-tak metara pogodio mrežu Rodića za 0:1. Najbolju prigodu za izjednačenje imao je Vugrinec u 21. minuti kada je na ubačaj Marasa glavom loptu poslao s nekoliko metara kraj desne vratnice. Gosti su djelovali dosta sigurno, dok je Slaven Belupo stihijskim napadima nastojao doći do izjednačenja, ali u tome nije uspio. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Rijeka postiže svoj drugi pogodak kojega je glavom dao Benko, tako da su gosti na odmor otišli s prednošću – 0:2.
U nastavku susreta dvije izmjene u Slavenu Belupu. Umjesto Batarela i Grgića u igru su ušli Delić i Bušić i ubrzo su farmaceuti smanjili rezultat. Igrala se 50. minuta kada je Vugrinec odlično izveo slobodan udarac s 20 metara i lopta je završila iza leđa gostujućeg vratara Lisjaka – 1:2.
Nakon postignutog pogotka Slaven Belupo je bio znatno bolja i opasnija momčad, imao još nekoliko prigoda za izjednačenje, ali Glavica, Čanađija, Vugrinec, Bušić i Šaban nisu uspjeli pogoditi mrežu Riječana. U sudačkoj nadoknadi vremena Rijeka koristi grešku pomoćnog suca Grgića iz Osijeka koji nije „mahao“ zaleđe Močinića, koji postiže još jedan pogodak za Rijeku i konačnih – 1:3.
Slavenu Belupu ovo je bila prva izgubljena utakmica na njegovom stadionu od veljače ove godine kada ga je svladala vinkovačka Cibalia.
U sljedećem kolu farmaceuti gostuju kod Hajduka u Splitu.