NK SLAVEN BELUPO – HNK RIJEKA 1:3

08.01.2009.


SLAVEN BELUP: Pelin, Rodić, Čaval, Kokalović, Rogulj, Šafarić, Bilen, Delić, Purić, Vručina, Lapić, Jajalo, Gregurina, Pavec, Maras

RIJEKA: Radman, Dabac, Ljubvić, Čagalj, Bodrušić, A.Sharbini, Prskalo, Štrok, Budičin, Kreilach, Gerc, Fernandez, Turkalj, Tadejević, Matija

Suci: Burilo, Trampus, Križarić, Marić

Strijelci: 1:0 – Šafarić (8), 1:1 – Ah. Sharbini (18 – 11 m), 1:2 – Ah. Sharbini (21), 1:3   – Štrok (23).

Gledatelja: 2.500

Izvješće:

Slaven Belupo poveo je u 8. minuti kada je Čaval izigrao dvojicu Riječana, a Šafarića zatresao mrežu Radmana. Minutu kasnije Pavec je imao stopostotnu prigodu, ali je brzopleto pucao i riječki vratar je obranio njegov udarac.
U nastavku utakmice Čaval i Vručina imali su sjajne prigode, ali nisu svladali riječkog vratara. U 18. minuti Lapić je u kaznenom prostoru srušio Ahmada Sharbinija koji iz kaznenom udarca izjednačuje – 1:1. Slaven Belupo i dalje ima više od igre, ali je Jajalo u jednom prodoru izgubio loptu, što je vrlo dobro iskoristio Ahmad Sharbini i povisio na 1:2, a konačni rezultat minutu prije kraja postigao je Štrok i postavio konačni rezultat – 1:3.