NK SLAVEN BELUPO – HNK RIJEKA 1:3 (0:1)

03.12.2005.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak, Bodrušić, Mumlek, Dodik, Musa (68’ Dunković), Karabogdan (80’ Pejić), Karabatić, Poldrugač, Elez (87’ Šaranović), Lee, Kurilić

Trener: Nikola Jurčević

Sastav HNK Rijeka

Žilić, Tkalčević (88’ Budicin), Ivančić, Lerant, Tadić, Sharbini (64’ Kerkez), Šarić, Novaković, Prišć, Linić, Vugrinec (83’ Zekić)

Trener: Dragan Skočić

Suci

Glavni sudac: Alojzije Šupraha (Kolan)

Pomoćni suci: Predrag Dorovec (Višnjevac), Tomislav Šetka (Đakovo), Ivan Novak (Varaždin)

Golovi

0:1 Novaković (25’), 1:1 Dodik (47’), 1:2 Linić (76’), 1:3 Linić (84’)

Žuti kartoni

Elez (71’), Šarić (75’)

Crveni kartoni

Gledatelja

500

Izvještaj sa utakmice

U posljednjoj ovogodišnjoj utakmici; Slaven Belupo je u Koprivnici poražen od Rijeke rezultatom 1:3. Iako je naša momčad nadoknadila pogodak manjka, u nastavku brojne prigode nisu pretvorene u pogotke, pa su Riječani s dva pogotka u završnici osigurali tri boda. Prvi pokušaj prema Žiliću uputio je Karabogdan u 2. minuti, ali je vratar Rijeke uhvatio loptu. U 11. minuti Vugrinec je poslužio Sharbinija, koji s lijeve strane pogađa vanjski dio mreže. U 13. minuti Mumlek izvodi slobodni udarac, no pogađa živi zid gostiju. Dodik u 16. minuti tuče s 18 metara, ali Žilić je siguran. U 24. minuti riječki vratar brani i pokušaj Karabogdana, a iz kontranapada Rijeka dolazi do vodstva. Vugrinec je uposlio Sharbinija, koji pred golom Slavena pronalazi usamljenog Novakovića. Lisjak je istrčao na Sharbinija, pa je Novaković rutinski pogodio za 0:1. U 33. minuti Dodik pogađa vratnicu nakon akcije Mumleka i Karabogdana, a u 35. Musa iz slobodnog udarca tuče malo iznad grede. Mumlek izvodi korner u 39. minuti, a Bodrušić iz voleja tuče iznad vratiju. U 41. minuti Mumlek je pokušao s 30 metara, Žilić i to zaustavlja.

U nastavku je nakon dvije minute stiglo izjednačenje. U 47. minuti Lee je uposlio Dodika, koji odigrava dvostruko dodavanje s Mumlekom, i onda glavom iz blizine postavlja 1:1. Uslijedili su stalni napadi naše momčadi, nažalost bez efekta. U 51. minuti udarac Mumleka Žilić izbija u korner, u 53. Mumlek pogađa gredu, a udarac Bodrušića u nastavku akcije brani Žilić. U istoj minuti udarac Muse s gol-linije izbio je Prišć. U 56. minuti udarac Linića glavom obranio je Lisjak, a u 59. Žilić odlično brani udarac Eleza glavom. Rijeka je opet došla u vodstvo u 77. minuti, zahvaljujući pogrešci Karabatića lopta je od Novakovića ipak stigla do Linića, koji iz blizine prebacuje Lisjaka za 1:2. U 83. minuti Vugrinec je išao sam na Lisjaka nakon pogreške Dunkovića, ali nije pogodio mrežu, Lisjak je izbio loptu u korner. Iz kuta je ubacio Šarić, a Linić precizno kroz šumu nogu pogađa za konačnih 1:3.