NK SLAVEN BELUPO – HNK RIJEKA 1:0

04.11.2011.


SLAVEN BELUPO: Rodić, Mamić (od 80.Purić), Kokalović, Grgić, Maras, Milardović (od 57. Jakšinić), Brezovec, Gregurina (od 70. Havojić), Poljak, Glavica, Benko.

Trener: Roy Ferenčina.

RIJEKA: Lisjak, Baković, Ljubović (od 88. Dedić), Čagalj, Čaval (od 77. Delgadillo), Križman, Salčinović, Kreilcah, Švrgulja, Alfrez, Grujević.

Trener: Ivo Ištuk.

Sudac: Domagoj Ljubičić (Osijek). Pomoćnici: Dražen Pejić (Vukovar) i Goran Pataki (Đakovo). Četvrti sudac: Ante Vučemilović (Osijek). Delegat: Antun Menđušić (Vinkovci).

Strijelci: 1:0 – Jakšinić (69).

Žuti kartoni: Rodić, Milardović, Mamić (Slaven Belupo), Čagalj, Kreilach (Rijeka).

Crveni kartoni: Grgić (79 – preoštar start).

Gledatelja: 2.500.

Izvješće:

Slaven Belupo ostvario je vrlo važnu pobjedu u susretu s Rijekom, koju je svladao pogotkom Jakšinića u 79. minuti igre.

Utakmica je počela vrlo otvoreno s obje strane u kojoj su farmaceuti imali inicijativu i bili opasniji za gostujućeg vratara Lisjaka. Najbolju prigodu za vodstvo naša momčad imala je u 19. minuti kada je na ubačaj Brezovca obrana Rijeke krajnjim naporom loptu izbacila u korner. Dvije minute kasnije još jedna povoljna prigoda za Slaven Belupo. Poljak je s lijeve strane u kaznenom prostoru Riječana pronašao Glavicu, koji nije najbolje primio loptu i još jedna prilika otišla je u nepovrat. Farmaceuti imaju terensku dominaciju, a Lisjak je još jednom bio siguran nakon vrlo dobrog udarca Marasa.

U nastavku susreta obje momčadi krenule su također otvoreno, ali bez posebnih prigoda. I onda pogodak.

Maras je „probio“ lijevu stranu, loptu ubacio u kazneni prostor Rijeke gdje se najbolje snašao Jakšinić i „zatresao“ mrežu gostiju – 1:0.

U 79. minuti zbog preoštrog prekršaja na riječkom igraču Delgadillu isključen je stoper Slavena Belupa Mato Grgić, tako da je naša momčad do kraja susreta igrala s igračem manje. Najozbiljniju prigodu za izjednačenje Riječani su imali nakon slobodnog udarca Križmana u 80. minuti, ali je lopta završila u desnoj vratnici.

Zasluženo smo pobijedili dobru momčad Rijeke. Bili smo bolji najveći dio utakmice, dok su Riječani bili opasniji u završnici kada smo ostali s igračem manje. Ovo je peta prvoligaška utakmica za redom koju nismo izgubili. Imamo 27 bodova, nalazimo se u samom vrhu i mislim da imamo kvalitetu s kojom možemo računati na nastavak uspješnog niza – rekao je Roy Ferenčina, trener Slavena Belupa.