NK SLAVEN BELUPO – HNK HAJDUK 3:3

03.11.2013.


SLAVEN BELUPO: Rodić, Grgić, Bagarić, Fuštar, Edson, Čanađija, Crepulja, Brlek, Rak (od 71. Vugrinec), Ozobić (od 86. Purić), Delć (od 7. Matoš).
Trener: Mladen Frančić.
HAJDUK: Kalinić, Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović, Andrijašević, Pašalić (od 73. Bradarić), Sušić, Iluridze (od 24. Bašić), Kouassi, Kiš.
Trener: Igor Tudor.
Strijelci: 0:1 – Pašalić (35), 1:1 – Matoš (45), 2:1 – Brlek (48), 3:1 – Edson (66), 3:2 – Sušić (75), 3:3 – Bašić (90+).
Sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Pomoćnici: Siniša Premužaj (Varaždin) i Jerko Crnčić (Vrbovec). Četvrti: Dario Vrabec (Zagreb). Dodatni (1): Ante Vučemilović), dodatni (2): Andrej Burilo (obojica iz Osijeka).
Žuti: Fuštar, Rak, Ozobić (Slaven Belupo), Vršajević, Pašalić, Kouassi (Hajduk).
Crveni kartoni: –
Gradski stadion.
Gledatelja: 3.500.
Izvješće:
Slaven Belupo je više nego zasluženo osvojio bod s favoritom Hajdukom odigravši 3:3, iako je zbog prednosti od dva pogotka razlike (3:1) ispustio pobjedu.

Splićani su bili “na koljenima” sve do sudačke nadoknade vremena kada su uspjeli izjednačiti, više sretno nego spretno pogotkom Bašića koji je iskoristio nepažnju u obrani naše momčadi i pogodio mrežu Rodića.
Farmaceuti su od 7. minute ostali bez svog najboljeg napadača Delića koji je zbog ozljede morao u svlačionicu, tako da je trener Frančić u igru morao uvesti Matoša.
Prvu ozbiljniju prigodu imao je Slaven Belupo u 9. minuti kada je Crepulja odlično loptu ubacio pred vrata Kalinića koju je nespretno zahvatio Čanađija i poslao je iznad grede.
Samo minutu kasnije Crepulja je asistirao Matošu za udarac sa 16 metara, ali je lopta otišla kraj lijeve vratnice. Još jednu prigodu imala je naša momčad u 15. minuti kada je Grgić snažno pucao iskosa s 15. metara, no Kalinić je odlično reagirao i loptu izbacio u korner. Vrlo dobar udarac prema vratima Hajduka uputio je i Ozobić sedam minuta kasnije, ali je lopta završila u maloj mrežici.
I onda vodstvo za Hajduk. Igrala se 35. minuta kada je Vršajević prošao desnom stranom, ubacio loptu u kazneni prostor farmaceuta koju je propustio Kiš, a Pašalić snažnim udarcem svoju momčad doveo u vodstvo – 0:1.
I kada se očekivalo de će Splićani na odmor otići s prednošću Slaven Belupo izjednačuje rezultat!
Rak je u 45. minuti ubacio loptu pred vrata Kalinića, pucao je Čanađija, a Matoš je s gol-crte šalje u mrežu gostiju – 1:1.
Koprivničanci su sjajno krenuli u nastavak utakmice!
Igrala se 48. minuta kada su protunapad po desnoj strani izveli Rak, Matoš i Ozobić, a završni udarac u mrežu Hajduka uputio je Brlek za 2:1. Oduševljeni navijači našeg kluba dugotrajnim pljeskom pozdravili su vodstvo svoje momčadi koja je imala još dvije velike prigode u 64. i 65. minute koje nisu iskoristili Ozobić i Rak.
Ipak mreža Splićana “trese” se minutu kasnije kada je za našu momčad izveden udarac iz kuta, na loptu je odlično skočio Edson i glavom je poslao kraj nemoćnog Kalinića za 3:1.
Još jedu stopostotnu prigodu nije iskoristio Vugrinec u u 74. minuti kada je sjajno prošao jednog obrambenog igrača gostiju i loptu s tri metre uputio pravo u Kalinića. Hajduk je također imao jednu stopostotnu prigodu kada je Kouassi izbio sam pred vrata Rodića, koji je padom u noge otklonio opasnost.
U završnici susreta Hajduk uspijeva pogocima Sušića i Bašića u 75. i 90. minuti ostati nepobijeđen u Koprivnici te s osvojenim bodom odlazi u Split.
– Nismo iskoristili prednost koju smo imali, ali mislim da je neodlučeni rezultat ipak realan ishod.
Najvažnije da smo nastavili uspješan niz i to u susretu s vodećim sastavom prvenstva – kratko je nakon utakmice rekao trener našeg kluba Mladen Frančić, dok je strateg Hajduka Igor Tudor bio nezadovoljan suđenjem:
– Neke odluke suca ne mogu razumjeti, sudio je na našu štetu i to javno želim reći pa makar platio i kaznu. Ipak naša igranije bila na očekivanoj razini – kazao je između ostalog trener Hajduka.