NK SLAVEN BELUPO – HNK HAJDUK 1:2

10.04.2013.


SLAVENBELUPO: Rodić, Barić, Kokalović, Bubnjić, Maras, Jugović (od 46. Vugrinec), Purić, Rak (od 64. Glavica), Novinić (od 38. Jelavić), Delić.
Trener: Roman Sović.
HAJDUK: Blažević, Vršajević, Nižić, Lima, Jozinović, Plazonić (od 21. Stojanović), Caktaš, Andrijašević (od 32. Sušić), Vuković (od 81. Mikanović), Maglica, Kouassi.
Trener: Mišo Krstičević.
Strijelci: 0:1 – Sušić (56), 1:1 – Vugrinec (77), 1:2 – Stojanović (90+).
Sudac: Damir Batinić (Osijek). Pomoćnici: Goran Pataki (Đakovo) i Dario Vrabec (Zagreb). Četvrti: Fran Jović (Zagreb). Delegat: Vlado Šobota (Zagreb).
Žuti kartoni: Kokalović, Bubnjić, Čanađija, Delić, Purić (Slaven Belupo), Vršajević, Jozinović, Kouassi (Hajduk).
Crveni kartoni: Kokalović, Bubnjić (drugi žuti), Vršajević (drugi žuti).
Gradski stadion.
Gledatelja: 3.000.
Izvješće:
U prvoj polufinalnoj utakmici Hrvatskog kupa Slaven Belupo je izgubio na svom travnjaku od splitskog Hajduka – 1:2, te s vrlo malim izgledima odlazi na uzvrat sljedeće srijede u Split.
Iako su farmaceuti imali više od igre i više povoljnih prigoda Hajduk je iskoristio propuste u njihovoj obrani u 56. minuti i sudačkoj nadoknadi vremena (90+) i došao do pobjede.
Već u 5. minuti Rak je poslao jednu upotrebljivu loptu pred vrata Splićana gdje se nije najbolje snašao Kokalović i propustio svoju momčad dovesti u vodstvo.Hajduk je nekoliko minuta kasnije zaprijetio izglednim prilikama Kouassia i Maglice, ali bez učinka. Od 17. minute Splićani su ostali s igračem manje, jer je Vršajević vrlo brzo zbog dva nedozvoljenih prekršaja zaradio dvije javne opomene i morao je u svlačionicu. Slaven Belupo nastavlja s dominacijom i u 18. i 24. minuti Čanađija je bio u vrlo dobrim prigodama ali nije bio dovoljno precizan i mreža Splićana ostala je netaknuta. Do isteka 45. minute Rak i Purić također su mogli Slaven Belupo dovesti u vodstvo, ali u tome nisu uspjeli.
U nastavku susreta gosti su prvi zaprijetili u 55. minuti kada je Purić izgubio loptu na svojoj polovici, ali je udarac Caktaša s nekoliko metara obrani Rodić.
Samo minutu kasnije Splićani dolaze u vodstvu. Jedan snažan udarac s 20 metara odbio je vratar Rodić, a odbijenu loptu spretno je zahvatio Sušić i poslao u njegovu mrežu za – 0:1.
No, Slaven Belupo ne sustaje i u 77. minuti izjednačuje rezultat na 1:1, a strijelac je bio Vugrinec koji je na početku drugog poluvremena zamijenio Jugovića. Dvije minute kasnije Jelavić je s nekoliko metara bio u prigodi da dovede farmaceute u vodstvu, ali je njegov udarac završio kraj desne vratnice.
Pri kraju susreta na scenu stupa osječki sudac Batinić koji je prvo u 85. minuti isključio Kokalović a u 90. Bubnića, dodijelivši im drugu javnu opomenu. S igračem manje Hajduk postiže pobjednički pogodak za 1:2, a strijelac je bio Stojanović.
Ništa ne mogu zamjeriti svojim igračima, dali su sve od sebe, ali nisu imali dovoljno sreće u završnim akcijama. Iako smo izgubili na svom terenu nećemo se predati u Splitu – kazao je nakon utakmice trener Slavena Belupa Roman Sović koji nije htio, kao ni trener Hajduka Mišo Krstičević komentirati odluke suca Batinića.