NK SLAVEN BELUPO – HNK HAJDUK 1:1

31.03.2012.


SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Grgić, Bubnjić, Pilipović, Gregurina (od 68. Čanađija), Brezovec, Glavica, Vugrinec (od 90. Maretić), Mujanović, Šaban (od 76. Jakšinić).

Trener: Roy Ferenčina.

HAJDUK: Blažević, James, Milović, Neretljak, Lima, Ozobić (od 68. Obšivač), Radošević, Andrijašević (od 79. Kukoč), Vuković (od 46. Lendrić), Caktaš, Vukušić.

Trener: Mišo Krstičević.

Strijelci: 0:1 – Lendrić (57), 1:1 – Brezovec (80).

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka). Pomoćnici: Robi Kezele (Rijeka), Zvonko Radić ((Kastav). Četvrti sudac: Ivan Bebek (Rijeka).

Žuti kartoni: Gregurina, Brezovec (Slaven Belupo), Milović, Lima, Lendrić, Lima, James (Hajduk).

Crveni kartoni:

Gledatelja: 3.000.

Izvješće:

U derbiju 24. prvoligaškog kola Slaven Belupo i Hajduk odigrali su bez pobjednika – 1:1.

Farmaceuti su bolje otvorili utakmicu, iako su nastupili bez petorice standardnih igrača, a prvu prigodu za pogodak imali su već u 10. minuti. Mujanović je odlično uposlio Šabana koji se nije najbolje snašao pred vratima Hajduka i mreža Splićana je ostala netaknuta.

Slaven Belupo igra bolje, ima terensku inicijativu, a još jednu prigodu nije iskoristio Šaban koji je zakasnio na ubačaj Brezovca. Igrala se 30. minuta kada je Vugrinec izveo slobodni udarac iskosa s lijeve strane s 20 metara, ali je vratar Blažević krajnjim naporom zaustavio loptu na samoj gol-crti.

Najbolju priliku za pogodak Hajduk je imao četiri minute kasnije kada je Andrijašević snažno pucao s 22 metra i pogodio desnu
vratnicu Rodićevog gola.

U nastavku susreta Hajduk je krenu ambicioznije prema vratima naše momčadi ali bez prave završnice. U 55. minuti opet je Mujanović ubacio loptu s desne strane na koju je zakasnio Šaban i još jedna prigoda otišla je u nepovrat. I onda vodstvo Splićana. Na jednu ubačenu loptu s desne strane u kaznenom prostoru Slavena Belupa najbolje se snašao Lendrić i postigao
pogodak za 0:1.

Iako su hajdukovci poveli farmaceuti nisu sustali, što im je donijelo izjednačenje u 80. minuti. Mujanović je vratio jednu povratnu loptu iz kaznenog prostora Splićana, koju je Brezovec snažnim udarcem s 18 metara poslao u mrežu nemoćnog Blaževića.

Do kraja susreta Slaven Belupo je imao više od igre i dvije poluprigode, u 88. i 90. minuti koje su imali Vugrinec i Glavica, ali je mreža Hajduka ostala netaknuta.

Nakon završetka ove zanimljive utakmice navijači našeg kluba pljeskom su ispratili slavenaše koji su se sjajno suprostavili Splićanima. Bila je to najbolja igra farmaceuta ovog proljeća na koprivničkom stadionu.