NK SLAVEN BELUPO – HNK HAJDUK 0:2

16.02.2013.


SLAVEN BELUPO: Pelin, Purić, Kokalović, Pranjić, Maras, Rak, Geng (od 63. Brlek), Bubnjić, Glavica (od 74. Barić), Vugrinec, Delić (od 83. Jelavić).

Trener: Roy Ferenčina.

HAJDUK: Blažević, Oremuš, Milović (od 50. Plazonić), Jonjić (od 75. Nižić), Jozinović, Vršajević, Lima, Cakataš, Andrijašević, Maglica, Vuković (od 85. Kouassi).

Trener: Mišo Krstičević.

Strijelci: 0:1 – Jonjić (16), 0:2 – Vuković (82).

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka). Pomoćnici: Igor Krmar (Zagreb) i Goran Vidulin (Sladojevci). Delegat: Ivan Šutalo (Osijek).

Žuti kartoni: Pranjić (Slaven Belupo), Maglica Plazonić, Jonjić (Hajduk).

Crveni kartoni: Bubnjić (47 – prekršaj), Krstićević (72 – prigovor sucu).

Gradski stadion.

Gledatelja: 2.800.

Izvješće:

Na startu proljetnog prvenstva Hajduk je zasluženo odnio sva tri boda iz Koprivnice pobijedivši Slavena Belupa – 0:2.
Splićani su mnogo bolje otvorili utakmicu, preuzeli inicijativu i već u 16. minuti došli u vodstvo. Udarac iz kuta izveo je Vuković a pred vratima farmaceuta najbolje se snašao Jonjić i glavom loptu poslao u mrežu Pelina – 0:1.
Samo minutu kasnije Splićani su ponovno imali prigodu za pogodak, ali je jedan obrambeni igrač domaćina otklonio opasnost.
I onda najbolja prigoda Slavena Belupa za izjednačenje!
Igrala se 22. minuta kada se Glavica potpuno sam sjurio u kazneni prostor gostiju i kada se očekivao sigurni pogodak vratar Blažević je padom u noge obranio njegov udarac.
U prvom dijelu igre Maglica je imao još dvije vrlo dobre prigode u 33. i 43. minuti ali ih nije iskoristio, dok je u 36. minuti s 20 metara Bubnjićev udarac završio u rukama vratara gostiju Blaževića.
Već na početku drugog poluvremena Slaven Belupo je ostao s igračem manje. Igrala se 47. minuta kada je Bubnjić u skoku nenamjerno ozlijedio Milovića kojem je teže stradala jagodična kost i sudac Vučkov dodijelio mu je crveni karton. Bilo je to presudno za nastavak jer se oslabljeni Slaven Belupo nije ozbiljnije mogao suprotstaviti razigranim Splićanima koji su do kraja utakmice imali još veću terensku inicijativu i pobjedu potvrdili svojim drugim pogotkom u 82. minuti kojeg je postigao Vuković za konačnih – 0:2.
Hajduk je zasluženo slavio, bio je bolja momčad i njegovoj pobjedi nema prigovora. Mi se okrećemo nastavku prvenstva i sljedećem ogledu s Interom iz Zaprešića koji nam dolazi u Koprivnicu. Naravno da ćemo ići na pobjedu i osvajanje bodova – kazao je nakon utakmice trener Slavena Belupa Roy Ferenčina, dok je strateg Hajduka Mišo Krstičević naglasio:
Osvojili smo bodove u susretu s vrlo dobrim domaćinom koji je pokazao da je zasluženo u prvoj polovici ljestvice. Šteta što je došlo do težih ozljeda dvojice mojih igrača, Milovića i Jonjića koji su najvjerojatnije izgubljeni za dulje vrijeme, ali želim reći da prekršaji igrača Slavena Belupa nisu bili namjerni. U nogometu i sportu se to nažalost događa. S ovom pobjedom lakše ćemo dočekati vodeći Dinamo u Splitu – zaključio je trener splitskog kluba Mišo Krstičević.