NK SLAVEN BELUPO – HNK HAJDUK 0:1

09.09.2006.Sastav NK Slaven Belupo

Nikoloski-Kristić (78’ Delić), Bodrušić (46’ Šomoci), Božac, Poldrugač, Dodik, Mumlek, Sopić, Vručina, Jambrušić (70’ Pejić), Radeljić

Trener: Elvis Scoria

Sastav HNK Hajduk

Balić-Damjanović, Musa (87’ Buljat), Jelavić (79’ Vučko), Carević (84’ Đolonga), Bartolović, Hrgović, Blatnjak, Miladin, Gal, Živković

Trener: Zoran Vulić

Suci

Glavni sudac: Marin Mlinar (Zagreb)

Pomoćni suci: Damir Pervan (Bjelovar), Darko Kolić (Sibinj), Marijo Strahonja (Zagreb)

Golovi

0:1Carević (36’ – 11 m)

Žuti kartoni

31’ Kristić, 43’ Nikoloski, 48’ Mumlek, 73’ Sopić, 25’ Damjanović, 60’ Musa, 68’ Živković, 81’ Bartolović, 90’ Buljat

Crveni kartoni

Gledatelja

3000

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo poražen je od Hajduka u Koprivnici, gosti iz Splita prekinuli su devet godina dugu tradiciju i nakon 1997. godine po prvi puta osvojili sva tri boda na Gradskom stadionu. Utakmicu je bolje započeo Hajduk, koji je prvi pokušaj imao u 10. minuti, kad je Bartolović tukao iznad grede. U 15. minuti udarac Blatnjaka zaustavio je Nikoloski, a u 18. vratar Slavena dobro reagira i izbija loptu ispred Bartolovića. U 24. minuti Bartolović je tukao s lijeve strane, Nikoloski izbija u korner. Bodrušić je u 35. minuti skrivio prekršaj nad Jelavićem u svom šesnaestercu, a iz jedanesterca je goste u vodstvo doveo Carević. U 45. minuti Jambrušić tuče s desne strane, ali je njegov udarac blokirala obrana Hajduka. U nadoknadi vremena Mumlek izvodi ’skraćeni korner’ s desne strane, a Vručina nije bio precizan pred vratima Balića.

Naša je momčad u drugom dijelu prikazala hrabriju, napadačku igru, ali nije stigla do pogotka. U 46. minuti Jambrušić tuče pored gola, u 55. minuti Nikoloski zaustavlja loptu koju je Blatnjak uputio iz slobodnog udarca. Vručina u 70. minuti iz slobodnog udarca tuče iznad grede, a u 74. udarac Muse odlazi pored gola. Udarac Vručine u 76. minuti obrana Hajduka izbila je u korner, a u 82. minuti Balić je obranio udarac Vručine. Opet pokušava Vručina u 86. minuti, Balić brani, a Božac odbijenu loptu šalje pored vratiju. U nadoknadi vremena Nikoloski je obranio udarac Đolonge, pa je susret završio rezultatom 0:1. U sljedećem kolu Slaven Belupo gostuje kod Međimurja u Čakovcu.