NK SLAVEN BELUPO – HNK CIBALIA 4:2

19.11.2005.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Crnac (od 46. Elez), Karabatić, Kurilić – Bošnjak (od 52. Dunković), Poldrugač (od 81. Kovač), Mumlek, Musa, Bodrušić – Dodik, Karabogdan

Trener: Nikola Jurčević

Sastav HNK Cibalia

Kalinić – A. Andričević, Leutar, Tadić – D. Pavličić (od 77. Pletikosić), Maroslavac, Prijić, Žgela, Bagarić – Ratković (od 57. Kerić), Stojanovski (od 76. Kuzmanović)

Trener: Branko Karačić

Suci

Glavni sudac: Bruno Marić (Daruvar)

Pomoćni suci: Josip Novko (Varaždin), Darko Kolić (Sibinj) i Marijo Strahonja (Zagreb)

Golovi

1:0 Karabogdan (14), 1:1 Crnac (23-ag), 2:1 Karabatić (35), 2:2 Prijić (39), 3:2 Dodik (56), 4:2 Karabogdan (83)

Žuti kartoni

Poldrugač (61), Kuzmanović (81), Dodik (84)

Crveni kartoni

Gledatelja

800

Izvještaj sa utakmice

Naša je momčad zabilježila vrijednu pobjedu rezultatom 4:2 u susretu 16. kola Prve HNL sa Cibalijom. Vinkovčani su u Koprivnicu doputovali nadajući se da će ostvariti iznenađenje, ali to im nije uspjelo. Neizvjesno je bilo samo u prvom dijelu, ali u nastavku Slaven Belupo s još dva pogotka dolazi do tri važna boda.

Prvi je udarac prema Kaliniću uputio Mumlek, ali je lopta otišla iznad grede. U 9. minuti Bodrušić je poslužio Dodika, Kalinić brani. Vodstvo Slaven Belupa u 14. minuti, Mumlek je izveo korner, a Karabogdan je pred vratima Cibalije glavom smjestio loptu pod gredu za 1:0. Gosti su izjednačili u 23. minuti, Andričević je centrirao s desne strane, a Crnac je glavom u padu postigao autogol za 1:1. Naša se momčad ne predaje i u 35. minuti već je 2:1. Mumlek je opet ubacio iz kornera, Poldrugač je loptu prebacio do Karabatića koji iz blizine poentira za novo vodstvo. Prednost je Slaven Belupo ovaj put još kraće zadržao, u 39. minuti Prijić je prihvatio odbijenu loptu nakon udarca Ratkovića i neobranjivo pogodio gornji lijevi kut za 2:2. U 43. minuti Ratković je u kontranapadu uposlio Stojanovskog, čiji je udarac obranio Lisjak.

U drugom dijelu umjesto Crnca ulazi Elez, a zbog ozljede je u 51. minuti igru napustio i Bošnjak, ušao je Dunković. Slaven je opet poveo u 56. minuti, nakon ubačaja Bodrušića s lijeve strane strijelac je bio Dodik. U drugom dijelu naša je momčad dominirala i stvarala prilike. U 58. Elez tuče glavom pokraj gola, u 65. Kalinić brani Mumlekov udarac, a u 68. gostujući vratar zaustavlja i Karabogdanov pokušaj. U 69. je iz daljine opalio Poldrugač, malo pored gola, a na drugoj strani prijeti Prijić, ali također nije bio precizan. U 83. minuti Dodik je odlično uposlio Karabogdana, koji vara Kalinića i pogađa za 4:2. U sudačkoj nadoknadi vremena Mumlek je iz slobodnog udarca pogodio gredu.