NK SLAVEN BELUPO – HNK CIBALIA 2:1

20.10.2012.


SLAVEN BELUPO: Pelin, Barić, Kokalović, Grgić, Pilipović (od 61. Maras), Čanađija (od 82. Brlek), Gregurina, Delić, Glavica, Vugrinec, Bušić (od 63. Šaban).

Trener: Roy Ferenčina.

CIBALIA: Paradžiković, Muženjak (od 11. Terzić), Mitrović, Župarić, Rugašević, Mazalović, Terzić, Vitaić, Matoš (od 46. Bartolović), Mišić (od 85. Ćorić), Čulić.

Trener: Željko Kopić.

Strijelci: 1:0 – Vugrinec (6 – 11 m), 1:1 – Matoš (33 – 11 m), 2:1 – Vugrinec (90).

Sudac: Dalibor Mlakar. Pomoćnici: Ivica Modrić i Krunoslav Ambrinac. Četvrti: Igor Pristovnik (svi iz Zagreba). Delegat: Željko Bel (Osijek).

Žuti kartoni: Pilipović, Kokalović (Slaven Belupo), Mitrović, Vitaić, Bartolović, Ćorić (Cibalia).

Crveni kartoni:

Gledatelja: 1.800.

Izvješće:

Slaven Belupo je u susretu s Cibaliom izborio tešku ali zasluženu pobjedu – 2:1, te zadržao drugo mjesto na prvoligaškoj ljestvici.
Farmaceuti su silovito krenuli u susret i već u 6. minuti igre došli u vodstvo. Glavica je u punom trku ušao u kazneni prostor gostiju gdje ga je nepropisno zaustavio Rugagašević i sudac Mlakar nije dvojio da je to najstroža kazna. Siguran izvođač bio je iskusni Davor Vugrinec i „zatresao“ mrežu Cibalie – 1:0.
Nakon primljenog pogotka Vinkovčani su se potpuno otvorili i najzreliju prigodu imali su na ubačaj Pavličića u 23. minuti, ali je lopta završila u rukama Pelina.
I onda veliko iznenađenje na koprivničkom stadionu!
Igrala se 33. minuta kada je zagrebački sudac Mlakar samo iz njemu poznatih razloga dosudio jedanaesterac za goste, iako Kokalović nije napravio prekršaj na jednom igraču Cibalie u svom kaznenom prostoru.
Uz veliko negodovanje domaćih igrača i gledatelja na tribinama Mlakar je ostao dosljedan, a kazneni udarac za Vinkovčane u pogodak pretvorio je Matoš za 1:1.
U nastavku utakmice naša je momčad krenula znatno snažnije u susret, bila je bolja na travnjaku i u 56. minuti zamalo došla u vodstvo. Slobodan udarac s 18 metara izveo je Vugrinec, a vratar gostiju uspio je krajnjim naporom loptu odbiti iz lijevog donjeg kuta u korner. Dvije minute kasnije opet šansa za Slaven Belupo, ali je obrana Vinkovčana izbacila loptu izvan svog kaznenog prostora.
Slabi sudac ovog zanimljivog susreta učinio je još jednu pogrešku u 67. minuti kada je Glavica ponovno bio srušen u kaznenom prostoru gostiju, ali se Mlakar nije odlučio za najstrožu kaznu, kao ni u 74. minuti kada je nakon ubačaja Marasa rukom u svom kaznenom prostoru igrao Terzić.
No, utakmica je odlučena u sudačkoj nadoknadi kada je Vugrinec s 20 metara izveo slobodni udarac kojeg gostujući vratar Paradžiković nije uspio zaustaviti i lopta je na veliko zadovoljstvo navijača Slavena Belupa završila u njegovoj mreži za konačnih – 2:1.
Oduševljenju navijača farmaceuta nije bilo kraja jer su njihovi ljubimci ipak postigli zasluženu pobjedu.
U sljedećem kolu Slaven Belupo gostuje kod Istre 1961, a utakmica se igra u petak.