NK SLAVEN BELUPO – HNK CIBALIA 0:2

09.03.2013.


SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović, Bubnjić, Maras, Batarelo (od 46. Glavica), Jugović, Rak, Vugrinec (od 66. Grgić), Delić, Šaban (od 66. Pilipović).

Trener: Roy Ferenčina.

CIBALIA: Matković, Miloš, Mitrović, Župarić, Rugašević, Matoš, Mazalović (od 58. Jurić), Vitaić, Filipović (od 79. Terzić), Mišić, Bartolović (od 70. Puljić).

Trener: Miroslav Bojko.

Strijelci: 0:1 – Mazalović (26 – 11 m), 0:2 – Mišić (35).

Sudac: Pristovnik. Pomoćnici: Krmar i Vrabec (svi iz Zagreba). Četvrti: Matoc (Zaprešić). Delegat: Furač (Karlovac).

Žuti kartoni: Bubnjić, Maras (Slaven Belupo), Miloš, Mazalović (Cibalia).

Crveni karton: Maras – drugi žuti (Slaven Belupo).

Gradski stadion.

Gledatelja: 1.000.

Izvješće:

Najbolju i jedinu prigodu naša je momčad imala u 4. minuti nakon ubačaja Marasa s lijeve strane kada je Rak vrlo upotrebljivu loptu glavom sa svega dva metra poslao kraj desne vratnice, dok je ostali dio susreta protekao u dominaciji Vinkovčana.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 24. minuti! Maras je neoprezno igrao rukom u svom kaznenom prostoru nakon čega je sudac Pristovnik dosudio jedanaesterac za goste, dodijelio mu drugi žuti karton jer je prvi dobio zbog prekršaja u 6. minuti i farmaceuti su ostali s igračem manje.
Siguran realizator najstrože kazne bio je Mazalović i svoju momčad doveo u vodstvo – 0:1.
Slaven Belupo je nastavio sa slabom igrom i gosti ubrzo postižu svoj drugi pogodak.
Filipović je vrlo lijepo pronašao opasnog Mišića u kaznenom prostoru našeg sastava, koji se odlučio na udarac s 12 metara i pogodio desni donji kut vratara Rodića za 0:2.
U drugom dijelu susreta Vinkovčani su također bili bolja momčad, dok su farmaceuti djelovali nepovezano i bez ozbiljnije prigode za pogodak. Bila je to najslabije izdanje naše momčadi ovog proljeća koja ni nakon četvrtog nastupa nije postigla pobjedu.
Zasluženo smo izgubili od bolje momčadi koja je znala iskoristiti naše greške i odnijela sva tri boda. Mislim da je odlučilo isključenje Marasa, bili smo s igračem manje više od 60 minuta i to glavni razlog naše slabe i bezidejne igre – zaključio je Roy Ferenčina, razočarani trener Slavena Belupa dok je strateg Vinkovčana Miroslav Bojko naglasio:
Čestitam svojim igračima i mislim da je naša pobjeda više nego zaslužena. Očekivao sam snažniji Slaven Belupo koji se ipak nalazi u polovici ljestvice. Jako su nam važni ovi bodovi za opstanak u ligi – istaknuo je trener Cibalie.