NK SLAVEN BELUPO – GNK DINAMO 0:2

06.08.2011.


SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović, Grgić (od 77. Havojić), Maras, Milardović, Brezovec, Gregurina (od 62. Poljak), Mujanović, Bušić (od 46. Vojnović), Benko

Trener: Roy Ferenčina

DINAMO: Kelava, Vrsaljko (od 72. Cufre), Tonel, Vida, Ibanez, Leko, Calello, Sammir, Badelj, Beqiraj (ode 62. Krstanović), Rukavina (od 77. Šitum)

Trener: Krunoslav Jurčić

Sudac: Lukša Klaić (Konavle). Pomoćnici: Željko Gregec (Bistra) i Siniša Premužaj (Varaždin). Delegat: MIljenko Modrić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 – Rukavina (17), 0:2 – Rukavina (39)

Žuti kartoni: Brezovec, Mujanović, Milardović, Gregurina, Maras (Slaven Belupo), Leko, Beqiraj, Šitum (Dinamo)

Gledatelja: 3.500

Izvješće:

Prvu ozbiljnijuprijetnju napravili su igrači našeg kluba u 4. minuti kada je Purić snažnim udarcem s 20 metara prisilio gostujućeg vratara Kelavu da loptu izbaci u korner. Dinamovci su ipak krenuli snažnije u susret, imali više od igre, bili bolji u posjedu lopte i u 17. minuti došli u vodstvo. Jednu duboko ubačenu loptu u kaznenom prostoru naše momčadi primio je Rukavina, obrana Slavena Belupa je zastala navodno zbog zaleđa, no pomoćni sudac Premužaj iz Varaždina nije podigao svoju zastavicu i Rukavina je svladao vratara Rodića – 0:1.

Nakon postignutog pogotka Dinamo je imao više loptu u svom posjedu, dok su naši igrači samo povremeno protunapadima nastojali ugroziti vratara Kelavu, ali bez uspjeha. Igrala se 39. minuta kada su Dinamovci povećali vodstvo. Jednu dobro ubačenu loptu s desne strane primio je opet Rukavina i s nekoliko metara “matirao” vratara Rodića za 0:2.

U nastavku utakmice umjesto Bušića trener Ferenčina u igru je uveo Vojnovića no to se nije osjetilo na boljoj igri naše momčadi. U 68. minuti Krstanović je bio u sjajnoj prigodi, ali je vratar Rodić opet iskazao svoje sposobnosti i zaustavio njegov udarac. Nakon toga Slaven Belupo je krenuo snažnije u igru i u 68. minuti Poljak je odličnim udarcem s 25 metara zagrijao dlanove gostujućeg vratara Kelave, koji je loptu krajnjim naporom izbacio u korner.

Do kraja susreta obje momčadi nastojale su postići pogodak, ali su mreže ostale netaknute i Dinamo je zasluženo odnio sva tri boda iz Koprivnice.