NK SLAVEN BELUPO – FC PORTADOWN 6:0

19.07.2012.


SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović, Bubnjić ( od 73. Pilipović), Maras, Batarelo, Brlek, Vugrinec (od 64. Grgić), Delić, Rak, Bušić (od 59. Šaban).

 

Trener: Roy Ferenčina.

 

PORTADOWN: Mc Ardle, Mackle, Redman, Breen (od 79. Burns), Murray, Braniff (od 64. Ohara), Mc Neill, Casement, Lecky, Gartland, Mc Cafferty.

 

Trener: Harding Kieran.

 

Sudac: Paolo Silvio Mazzoleni. Pomoćnici: Mauro Tonolini i Fabio Galloni. Četvrti sudac: Andrea Romeo (svi iz Italije). Delegat: Jean-Francois Crucke (Belgija).

 

Strijelci: 1:0 – Breen (1 – autogol), 2:0 – Bušić (149, 3:0 – Bušić (33), 4:0 – Rak (56), 5:0 – Rak (72), 6:0 – Rak (80).

 

Žuti kartoni: Murray (Portadown).

 

Crveni kartoni:

 

Gledatelja: 2.000.

 

Izvješće:

 

Više nego uvjerljivom pobjedom (6:0) Slaven Belupo je u prvoj utakmici drugog pretkola Eurolige svladao sjevernoirski Portadown i bezbrižnije odlazi na uzvrat za tjedan dana, koji će se odigrati u Sjevernoj Irskoj.

Farmaceuti su poveli već u 1. minuti susreta autogolom gostujućeg braniča Breena, koji je loptu glavom prebacio u vlastitu mrežu. Nakon početnog vodstva naša je momčad krenula snažno prema vratima Portadowna i već u 14. minuti na semaforu je bilo 2:0. Na ubačaj Marasa loptu je u gostujuću mrežu glavom poslao Bušić. Isti igrač bio je i strijelac trećeg pogotka za Slaven Belupo u 33. minuti, a ponovno mu je asistirao Maras.

U drugom poluvremenu ista situacija na koprivničkom travnjaku!

Slaven Belupo je vodio igru, stvarao prigode i mreža Sjevernih Iraca „tresla“ se po četvrti put, a svoj prvi pogodak na službenim utakmicama za naš klub postigao je Nikola Rak u 56. minuti.

Njegove realizatorske sposobnosti došle su do izražaja i u 72. minuti kada je također postigao pogodak za 5:0, a loptu je pred vrata gostiju opet ubacio Maras.  

Uz nekoliko odličnih prigoda i vrlo dobru igru farmaceuti su postigli i svoj šesti pogodak u 80. minuti, a strijelac je opet bio Rak koji je postavio i konačni rezultat susreta – 6:0. Trostruki strijelac Rak bio je uz
asistenta Marasa najzapaženiji igrač utakmice.

Vidjelo se da smo snažnija i kvalitetnija momčad od Sjevernih Iraca i mislim da je ovaj rezultat dovoljan za uzvrat u gostima. No, još sve nije gotovo, iako smo zaista ostvarili visoku pobjedu. Od igrača sam tražio da se pri kraju utakmice malo čuvaju, jer nas već u nedjelju očekuje start prvenstva s Cibaliom u Vinkovcima. Čestitam našim igračima na visokoj pobjedi s Portadownom – kazao je trener Slavena Belupa, Roy Ferenčina.