NK SLAVEN BELUPO – FC POGON 0:2

30.01.2013.


SLAVEN BELUPO: Rodić (od 46. Pelin), Purić, Kokalović, Pranjić (85. Senić), Maras, Čanađija (80. Takač), Geng, Rak (od 60. Maretić), Vugrinec (od 60. Brlek), Glavica (85. Tucaković), Novinić (od 60. Jelavić).

Trener: Roy Ferenčina.

POGON: Pernis, Hricko, Hernani, Dabrowski (od 30. Noll), Lewandovski, Budko, Akahovski, Golla, Franczezak-Traore, Chlas (drugo poluvrijeme: Janukiewicz, Rudol, Hernani, Noll, Pietruszka, Murayama, Lawa, Andradino, Wilk, Kolendowicz.

Trener: Artur Skowronek.

Strijelci: 0:1 – Hricko (13), 0:2 – Dabrowski (28).

Sudac: Kemal Srntay. Pomoćnici: Ali Dinger i Ibrahim Demisal (svi iz Turske).

Izvješće:

U posljednjoj utakmici na turskim pripremama Slaven Belupo se sastao s poljskim prvoligašem Pogonom te izgubio 2:0.
Bio je to treći susret farmaceuta u svega tri dana uz dva treninga dnevno, tako da je u ogledu s Poljacima kod većine igrača bio dosta prisutan umor, dok zbog lakših ozljeda i prehlade nisu nastupili Grgić, Bubnjić, Barić, Delić i Šaban.
Poljski prvoligaš je vrlo dobro otvorio utakmicu i već u 13. minuti došao u vodstvo pogotkom Hricka koji je jednu odbijenu lopti snažnim udarcem poslao u gornji kut vratara Rodića.
Nakon vodstva Poljaka farmaceuti su nastojali izjednačiti, ali im to nije uspjelo zbog slabe završnice. I kada se najmanje očekivalo svježija momčad Pogona povećava vodstvo u 28. minuti na 2:0 pogotkom Dabrowskog, koji je glavom sa šest metara svladao Rodića.
U drugom poluvremenu Slaven Belupo je krenuo znatno snažnije i opasnije te su se zaredale prigode pred vratima Poljaka, ali lopta ni jednom nije ušla u mrežu Pogona.
Prvu je u 50. minuti propustio realizirati Novinić nakon dobrog proigravanja Vugrinca petom, da bi Glavica u 58. minuti glavom pucao pored gola. Samo minutu kasnije isti je igrač slabo poslao loptu prema potpuno samom Vugrincu koji nije mogao pogoditi mrežu Poljaka.
Još jednu dobru prigodu naša momčad nije uspjela realizirati nakon što je Jelavić ubacio loptu u 65. minuti pred vrata Poljaka na koju je zakasnio Glavica.
Slaven Belupo je sjajnu prigodu propustio i u 74. minuta kada je Maras uputio jedan dobar ubačaj, ali je Pranjić sa svega dva metra pogodio vratnicu. Posljednju prigodu za smanjenje vodstva poljskog prvoligaša nije iskoristio Tucaković u 89. minuti koji je glavom loptu poslao kraj samih vrata.
Farmaceuti su igrali mnogo bolje u drugom nego u prvom poluvremenu, ali su na kraju Poljacima morali priznati pobjedu.
Slaven Belupo će sutra održati još dva treninga a 1. veljače iz Antalyje se vraća u Koprivnicu, gdje će vježbati do početka proljetnog prvenstva uz prijateljsku utakmicu u Koprivnici s drugoligašem Vinogradarom (6. veljače) i Sturmom u Grazu (9. veljače).