NK SLAVEN BELUPO – FC KAPOSVAR 2:1

15.07.2012.


SLAVEN BELUPO: Rodić (od 74.Pelin), Kokalović (od 75. Šestak), Bubnjić (od 35. Grgić), Bušić (od 67. Šaban), Delić (od 67. Kuprešak), Vugrinec (od 66. Takač), Purić (od 75. Pašalija), Gregurina (od 59. Brlek), Rak (od 70. Geng), Maras (od 59. Pilipović), Batarelo (od 70. Grgec).

Trener: Roy Ferenčina.

KAPOSVAR: Hajduch, Okuka, Bank, Zambo, Pavlović, Šafarić, Horvat, Olah, Haruna, Waltner, Balazs (još su igrali: Cehic, Janvari, Milovanović, Fenyvesi, Brlečić, Zmukić, Horvath, Vadas, Bole, Sedlak).

Trener: Robert Takačs.

Sudac: Kristijan Sminderovac. Pomoćnici: Nikola Novak i Dejan Juriša (svi iz Koprivnice).

Strijelci: 0:1 – Haruha (23), 1:1 – Kokalović (52), 2:1 – Šaban (90).

Gradski stadion.

Gledatelja: 500.

Izvješće:

U „generalki“ uoči nastupa u drugom pretkolu Eurolige, 19. srpnja na koprivničkom stadionu sa sjevernoirskim Portadownom, Slaven Belupo je ugostio mađarskog prvoligaša Kapošvara i pobijedio 2:1.

Gosti su prvi došli u vodstvo u 23. minuti pogotkom Haruna koji je iskoristio jednu izgubljenu loptu Vugrinca na sredini terena, krenuo prema vratima Rodića i postigao pogodak za Kaposvar. Prije primljenog gola
farmaceuti imali sjajnu prigodu u 7. minuti koju nije iskoristio Vugrinec, nakon asistencije Raka. Još dvije poluprilike za Slaven Belupo nisu uspjeli realizirati Delić i Maras, čije je udarce umirio vratar gostiju Hajduch.

Početkom drugog dijela utakmice naša je momčad izjednačila u 52. minuti kada se pred vratima Mađara najbolje snašao Kokalović i poravnao rezultat na 1:1.

U nastavku susreta oba trenera dala su prigodu za nastup svim raspoloživim snagama, a pobjednički pogodak za Slaven Belupo postigao je Šaban u posljednjoj minuti susreta.