NK PULA – NK SLAVEN BELUPO 2:1

26.08.2006.Sastav NK Slaven Belupo

Nikoloski – Bošnjak (od 72. Poljak), Radeljić, Bodrušić (od 83. Tepurić), Božac – Sopić, Poldrugač (od 78. Šomoci), Mumlek – Pejić, Vručina – Dodik

Trener: Elvis Scoria

Sastav NK Pula

Iveša – Radas, Iftić, Budicin, Dobrić (od 71. Lozo) – Raić-Sudar, Cavrić (od 46. Babić) – Deranja (od 57. Ramadani), Maksimović, Jerneić – Halilović

Trener: Ivan Kurtović

Suci

Glavni sudac: Alen Gerek (Zabok)

Pomoćni suci: Željko Grgec (Bistra), Igor Krmar (Zagreb) i Ivan Bebek (Rijeka)

Golovi

0:1 Dodik (51), 1:1 Halilović (60), 2:1 Ramadani (68)

Žuti kartoni

Radas (32), Jerneić (80), Raić-Sudar (85), Pejić (86)

Crveni kartoni

Gledatelja

1500

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo poražen je na gostovanju u Puli. Naša je momčad povela pogotkom Marija Dodika u nastavku utakmice, ali je domaćin uspio preokrenuti rezultat pogocima Halilovića i Ramadanija. U 8. minuti Bošnjak je tukao iz daljine, Iveša je siguran. U 9. minuti Pejić je pokušao glavom, pored gola. U 11. minuti Vručina je izašao sam pred Ivešu, koji hvata loptu. Opet je Pejić sam u 12. minuti, no tuče pokraj vratnice. U 15. minuti Jerneić je izašao sam pred Nikoloskog, ali tuče iznad grede. U 17. minuti opet je na sceni Vručina, ali Iveša brani. U 33. minuti Božac nakon prodora po lijevom boku idealno upošljava Dodika, koji ne realizira čistu priliku. U 43. minuti ponovno je Vručina sam pred Ivešom, i opet je pulski vratar uspješniji. U nastavku susreta naša je momčad povela pogotkom Dodika, nakon odlične asistencije Mumleka. Idealnu prigodu za povećanje vodstva imao je u 56. minuti Vručina, koji je bio sebičan i Iveša mu je uzeo loptu padom u noge. Domaći izjednačavaju u 60. minuti. Dobrić ubacuje s lijevoga boka, a Halilović glavom matira Nikoloskog. Ubrzo je rezultat 2:1. Raić-Sudar je ubacio s lijeve strane, a na drugoj vratnici Ramadaniju nije bilo teško iz blizine pogoditi mrežu. Pula je do kraja uspjela sačuvati vodstvo, Slaven Belupo doživio je novi poraz i u sljedećem kolu u Koprivnici dočekuje Hajduka.