NK OSIJEK – NK SLAVEN BELUPO 3:2 (2:1)

30.05.2015.


MAXtv Prva liga – 36. kolo

OSIJEK: Mikulić, Matas, Lučić, Laštro, B. Barišić, Jamak (od 66. Glavaš), Šorša, Čuljak, Škorić, Vojnović (od 90.Špoljarić), Perošević (od 89. D. Špehar).
Trener: Ivo Šušak.
SLAVEN BELUPO: Kardum, Geng, Lela, Peričić, Martinaga (od 46. Jambor), Gregurina, Parlov, Crepulja (od 68. Arap), Mišić (od 77. Bistrović), Ejupi, Delić.
Trener: Ante Čačić.
Strijelci: 0:1 – Delić (5), 1:1 – Perošević (18), 2:1 – Perošević (38), 2:2 – Peričić (75), 3:2 – Vojnović (87 – 11 m).
Sudac: F. Jović (Zagreb). Pomoćnici: D. Fajer (Bjelovar) i S. Fegeš (Nedelišće). Četvrti: Ž. Frković (Gospić).
Žuti kartoni:Peričić (Slaven Belupo)
Crveni kartoni:Peričić (86. – dva žuta).
Gradski vrt.
Gledatelja: 4.500.
Izvješće:
U posljednjem prvoligaškom kolu farmaceuti su čak bez osmorice standardnih igrača (kartoni i ozljede) izgubili kod Osijeka 3:2, ali su na ljestvici zadržali vrlo dobro šesto mjesto.
Naša je momčad odlično otvorila utakmicu i već u 5. minuti došla u vodstvo. Mladi Martinaga je prošao lijevom stranom, ubacio loptu pred vrata Osječana koju je Delić sjajnim udarcem poslao u mrežu domaćina za 0:1.
Farmaceuti imaju više od igre i još jednu sjajnu prigodu u 10. minuti kada je Mišić bio potpuno sam pred vratarom Mikulićem, koji je uz dosta sreće obranio njegov udarac.
Igrala se 18. minuta kada Osijek izjednačuje. Vojnović je ubacio loptu s lijeve strane pred naša vrata na koju nisu dobro reagirali Peričić i Martinaga i Perošević je glavom pogodio mrežu Karduma za 1:1.
Nakon izjednačujućeg pogotka domaćini imaju laganu terensku inicijativu, ali bez pravih prigoda.
I onda u 38. minuti još jedna greška naše obrane. Na jedan ubačaj s desne strane Osječana Lela nije krenuo izbaciti loptu iz svog kaznenom prostora, što je iskoristio spretni Perošević i još jednom glavom pogodio mrežu nemoćnog Karduma za 2:1.
U drugom poluvremenu Koprivničanci su imali više loptu u svojim nogama i u 69. minuti ozbiljno priprijetili Osječanima.
Mišić je pobjegao Barišiću koji ga je sapleo u svom kaznenom prostoru, ali se zviždaljka suca Jović, namjerno ili nenamjerno nije oglasila. Bio je to očiti prekršaj za najstrožu kaznu!
Slaven Belupo i dalje dominira terenom i u 75. minuti postiže izjednačujući pogodak. Nakon ubačaja Jambora iz kuta u kaznenom prostoru domaćina najviši je bio Peričić i glavom s osam metara pogodio mrežu Mikulića za 2:2.
Naša momčad nastavlja dominacijom, ima više loptu u svojim nogama, ali tri minute prije kraja sudac Jović odlučuje susret dosudivši jedanaesterac za Osijek zbog navodnog prekršaja Peričića na Peroševiću, kojeg je vidio samo glavni arbitar. Usto, sudac je dodijelio i drugi žuti karton Peričiću tako da je do kraja susreta Slaven Belupo igrao s igračem manje.
Siguran realizator najstrože kazne bio je Vojnović za konačnih 3:2.
Nakon posljednjeg prvoligaškog ogleda u Osijeku igrači Slavena Belupa odlaze na zasluženi odmor od prvenstva u kojem su završili u sredini ljestvice.