NK OSIJEK – NK SLAVEN BELUPO 2:0

11.09.2011.


OSIJEK: Kardum, Ibriks, Smoje, Gavrić, Vrgoč , Šorša, Kvržić, Lukačević, Miličević (od 90. Lešković), Vidaković (od 86. Glavaš), Barišić (od 74. Maglica).

Trener: Vlado Bilić

SLAVEN BELUPO: Rodić, Kokalović (od 22. Purić), Grgić, Maras, Pilipović, Milardović, Brezovec, Mujanović, Poljak (od 58. Vojnović), Benko, Bušić (od 63. Glavica).

Trener: Roy Ferenčina

Sudac: Jović. Pomoćnici: Modrić i Čavlina (svi Zagreb).

Strijelci: 1:0 – Vidaković (8), 2:0 – Šorša (18).

Žuti: Vrgoč, Ibriks, Kvržić (Osijek), Benko, Brezovec, Glavica (Slaven Belupo).

Crveni kartoni: Ibriks – drugi žuti

Gledatelja: 1.500.

Izvješće:

Slaven Belupo nije nastavio seriju dobrih rezultata u osječkom Gradskom vrtu. U 7. prvenstvenom kolu izgubio je od domaćeg prvoligaša 2:0 i tako prekinuo uspješni niz u novoj prvenstvenoj sezoni.

Koprivničanci su prvi zaprijetili nakon nekoliko minuta igre i nakon udarca iz kuta kojeg je izveo Brezovec, a Milardović glavom pogađa ravno u vratara Karduma. Osječani su zatim preuzeli inicijativu i došli u vodstvo u 8. minuti. Nakon ubačaja s desne strane kada je Vidaković u skoku nadvisio Kokalovića i glavom pogađa mrežu Rodića – 1:0. Naša momčad djelovala je dosta „maglovito“ i domaćini ubrzo postižu svoj drugi pogodak.

Igrala se 18. minuta kada je Kokalović izgubio loptu na desnoj strani, Lukačević je pronašao Šoršu koji je odličnim udarcem sa16 metarasvladao vratara Rodića za 2:0.   

Mujanović je u 29. pobjegao obrani Osječana i s desne strane uputio loptu u šesnaesterac, ali opasnost za domaće otklonio Smoje. Dvije minute kasnije Mujanović je opet prošao po desnoj strani, ali ispred Benka je reagirala domaća obrana i poslala loptu u korner.

U nastavku susreta Slaven Belupo je imao više od igre i više loptu u svojim nogama, ali bez prave prigode sve do pred kraj susreta kada je Brezovec snažnim udarcem s20 metarazagrijao dlanove vratara Karduma, koji je loptu izbacio u korner. Tri minute prije kraja utakmice domaćini su ostali s igračem manje, jer je Ibriks dobio drugi žuti karton.

U sljedećem prvenstvenom kolu Slaven Belupo će biti domaćin Lučkom, novom zagrebačkom prvoligašu.

Foto: Cropix