NK OSIJEK – NK SLAVEN BELUPO 1:2

02.09.2012.


OSIJEK: Vargić, Ibriks, Smoje, Vrgoč, Aleksić, Lešković, Kurtović, Novaković (od 35. Pongračić), Jugović, Miličević (od 86. Glavaš), Perošević (od 18. Kvržić).

Trener: Stanko Mršić.

SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović, Grgić, Maras, Gregurina, Bubnjić, Batarelo, Rak (od 78. Bušić), Delić (od 71. Šaban), Vugrinec (od 90. Čanađija).

Trener: Roy Ferenčina.

Strijelci: 0:1 – Delić (28), 1:1 – Kvržić (65 – 11m), 1:2 – Vugrinec (72).

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka). Pomoćnici: Igor Krmar i Krunoslav Ambrinac. Četvrti: Dalibor Mlakar (svi iz Zagreba). Delegat: Ivan Duvnjak (Virovitica).

Žuti kartoni: Pongračić, Aleksić, Glavaš (Osijek), Gregurina, Kokalović, Purić (Slaven Belupo).

Crveni kartoni: –

Stadion Gradski vrt.

Gledatelja: 2.000.

Izvješće:

Sjajna pobjeda Slavena Belupa u osječkom Gradskom vrtu – 1:2. Igrali su farmaceuti na visokoj razini, bili bolja momčad od svog domaćina i zasluženo se u Koprivnicu vratili s tri nova boda.
Prvu prigodu imali su Osječani u 23. minuti preko Miličevića, ali je Rodić bio na mjestu. Samo dvije minute kasnije Vugrinec je bio u dobroj šansi, no nije se najbolje snašao.
Slaven Belupo ima terensku inicijativu, njegove su akcije znatno smišljenije i u 28. minuti dolazi u vodstvo.
Rak se odlučio na snažan udarac s 30 metara kojeg je domaći vratar Vargić odbio, natrčao je Delić i loptu poslao u mrežu – 0:1. Vodeći pogodak dao je krila našoj momčadi koja nastavlja sigurnom igrom i na odmor odlazi s minimalnom ali zasluženom prednošću.
U nastavku utakmice koprivnički prvoligaš više drži loptu u svojim nogama, a domaćini samo iz protunapada nastoje ugroziti našeg vratara Rodića. U 58. minuti Delić je imao šansu za povećanje vodstva, ali u tome nije uspio. Nekoliko minuta kasnije domaći igrač Pongračić mogao je izjednačiti rezultat, ali je njegov udarac samo okrznuo vratnicu.
I onda velika greška suca Vučkova iz Rijeke koji iz neobjašnjivih razloga pokazuje na jedanaesterac za Osijek, iako nije bilo prekršaja Grgića u kaznenom prostoru naše momčadi. Kazneni udarac za domaćine u 65. minuti izvodi Kvržić za 1:1.
No, Slaven Belupo ne sustaje, igra vrlo otvoreno i u 72. minuti postiže svoj drugi pogodak za – 1:2. Maras je ubacio loptu s lijeve strane u kazneni prostor Osijeka gdje je majstor Vugrinec, majstorski glavom pogodio mrežu nemoćnog Vargića.
Do kraja utakmice obje momčadi imale su po nekoliko prigoda, ali se mreže više nisu „tresle“ i farmaceuti se sa šestom pobjedom iz sedam prvoligaških kola vraćaju u Koprivnicu.
Bravo dečki, svaka vam čast!