NK OSIJEK – NK SLAVEN BELUPO 1:1

03.03.2007.Sastav NK Slaven Belupo

Nikoloski ? Poldrugač, Radeljić, Kristić, Bodrušić ? Posavec, Sopić, Mumlek ? Bošnjak, Zahora (od 89. Poljak), Vručina (od 90. Dodik)

Trener: Elvis Scoria

Sastav NK Osijek

Skender ? Babić, Smoje, Lopes, Pranjić ? Pavličić (od 84. Dinjar), Vida (od 75. A. Vitaić), Vuica, Knežević ? Primorac, Jukić (od 80. Šorša)

Trener: Ilija Lončarević

Suci

Glavni sudac: Alen Gerek (Zabok)

Pomoćni suci: Ivica Grgić (Duga Resa), Danijel Munić (Bregana) i Davor Grizelj (Vinkovci)

Golovi

0:1 Vručina (50), 1:1 Primorac (55)

Žuti kartoni

Jukić (43), Lopes (79), Bošnjak (90)

Crveni kartoni

Gledatelja

1500

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo odigrao je neodlučeno na gostovanju u Osijeku. Vodeći pogodak za gostujuću momčad postigao je Bojan Vručina u 50. minuti, a izjednačio je Karlo Primorac pet minuta kasnije. Utakmica je odigrana po kiši i vrlo teškom terenu, pa igrači obje momčadi zaslužuju čestitke za zalaganje, dok se neka velika igra u tim uvjetima nije mogla očekivati.

Prvi je prema vratima tukao Mumlek, koji je u 13. minuti pokušao iz kornera ugroziti Skendera, ali je vratar Osijeka bio spreman i uhvatio loptu. U 18. minuti Posavec je iz slobodnog udarca s lijeve strane poslužio Radeljića, koji glavom loptu šalje pored vratnice. Mumlek u 24. minuti ubacuje s lijeve strane, a udarac Zahore glavom odlazi pored gola. Jukić u 29. minuti iz slobodnog udarca šalje loptu iznad grede, a udarac Primorca u 35. minuti zaustavio je Nikoloski. U 37. minuti Zahora je s ruba šesnaesterca tukao pored gola, a u 40. Vručina pada pred vratima Osijeka nakon duela sa Skenderom, no sudac je smatrao da u toj situaciji prekršaja nije bilo.

U prvoj ozbiljnijoj akciji u nastavku, Slaven Belupo je došao do vodstva. Mumlek je na lijevoj strani pronašao Vručinu, koji je preciznim udarcem iz blizine matirao vratara Skendera. Nakon pogotka još jedna dobra šansa, Zahorin udarac odlazi pored gola, ali ostaje dvojba je li možda Lopes napravio prekršaj na Slavenovom napadaču. Osijek je vrlo brzo izjednačio, Primorac je s 18 metara odlično pogodio desni kut i iznenadio vratara Nikoloskog, te se rezultat do kraja susreta nije mijenjao.

U 79. minuti Lopes je Vručinu srušio s leđa pred kaznenim prostorom Osijeka te je opomenut samo žutim kartonom, a iz slobodnog udarca Posavec je poslao loptu malo pokraj gola. Osijek je imao posljednju prigodu u sudačkoj nadoknadi, ali je Šorša glavom tukao pored gola.