NK OSIJEK – NK SLAVEN BELUPO ( 1 : 1 )

23.10.2004.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Karabatić, Jurić, Bodrušić (od 46. Gal) – Bošnjak, Vukojević (od 82. Šomoci), Musa, Ferenčina, Višković – Vručina (od 53. Dodik), Karabogdan

Trener: Branko Karačić

Sastav NK Osijek

Skender – Ostopanj (od 46. Mišić), Gusić, Mikulić – Dedaj, Nađ, Balatinac, Milardović, Vratović (od 68. Tokić) – Primorac, Jukić (od 87. Tadić)

Trener: Stepan Čordaš

Suci

Glavni sudac: Šime Vukić (Rijeka)

Pomoćni suci: suci: Željko Novosel (Vrbovec), Vlado Crnolatac (Petrinja) i Igor Križarić (Čakovec)

Golovi

1:0 Jukić (27’), 1:1 Musa (58’-11 m)

Žuti kartoni

Vručina (1’) Gusić (3’), Jukić (50’), Višković (73’), Jurić (77’), Šomoci (83’)

Crveni kartoni

Gledatelja

1500

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo odigrao je 1:1 s Osijekom u Gradskom vrtu i tako nastavio pozitivan niz u prvenstvenim susretima. Već nakon nekoliko sekundi igre, Vručina je zbog preoštrog starta zaradio žuti karton. U 3. minuti opomenut je i Gusić, a prvi pokušaj viđen je u 4. minuti, kad je Višković iz slobodnog udarca tukao iznad vratiju. Uzvratio je u 5. minuti Primorac, s lijeve strane pogodio je vanjski dio mreže. Naša je momčad potom preuzela kontrolu igre, a u 13. minuti u prigodi se našao Karabogdan, pokušao je prebaciti vratara Skendera, no lopta odlazi iznad grede. U 15. minuti Jukić je tukao iskosa s lijeve strane, Lisjak je obranio. Udarac Milardovića u 21. minuti obrana gostiju izbacuje u korner, a Osijek je poveo u 27. minuti. Vratović je uputio ubačaj s lijeve strane, a na drugoj vratnici Jukić uklizava i s pet metara pogađa za 1:0. U 34. minuti Karabogdan pokušava iz slobodnog udarca, Skender brani, a povratnu loptu Vručine obrana domaćina izbija u korner.

U nastavku je Bodrušića zbog ozljede zamijenio Gal, kolega iz mlade reprezentacije. Slaven Belupo igra bolje u drugom poluvremenu, u 54. minuti Vukojević je tukao iz daljine, udarac je blokiran, a iz blizine potom tuče Dodik (zamijenio Vručinu), no Skender je obranio. Izjednačenje ipak stiže u 58. minuti. Dodik je iz sredine uposlio Karabogdana, kojeg pred vratima ruši Milardović. Sudac Vukić pokazao je na bijelu točku, a Igor Musa pogađa desni kut za 1:1. Sigurnom igrom do kraja susreta, Slaven Belupo je sačuvao neodlučeni rezultat. U 65. minuti Musa je uposlio Karabogdana, koji prelazi pola igrališta i onda gubi loptu pred golom Osijeka. Domaći igrači pokušavaju udarcima iz daljine, ali nedostaje im preciznosti, dok je naš vratar Lisjak sigurno hvatao sve ubačaje u šesnaesterac. U sudačkoj nadoknadi Musa i Karabogdan krenuli su u kontru, no Musa je umjesto dodavanja izabrao udarac, ali je promašio vrata. Sljedeće subote Slaven Belupo u Koprivnici igra s Varteksom.