NK OSIJEK – NK SLAVEN BELUPO 0:1 (0:1)

20.09.2003.Sastav NK Slaven Belupo

Solomun – P. Bošnjak, S. Bošnjak, Gal, Božac (56’ Landeka), Brgles (69’ Jurić), Posavec, Vukojević, Kosić, Višković – Šimek (76’ Pejić)

Trener: Ivan Bedi

Sastav NK Osijek

Burcsa – Miljković (46’ Vratović), Božinovski, Mikulić (55’ Čorda) – Buljat, Brkić, Milardović, Pranjić – Špehar, Ljubojević, Cvitanović (67’ Primorac)

Trener: Branko Karačić

Suci

Glavni sudac: Alojzije Šupraha (Kolan – Pag)

Pomoćni suci: Ivica Grgić (Duga Resa), Robert Knežević (Zagreb), Igor Pristovnik (Zagreb)

Golovi

0:1 Posavec (20’)

Žuti kartoni

Mikulić (46’), Pranjić (64’), Milardović (71’)

Crveni kartoni

Gledatelja

2000

Izvještaj sa utakmice

Uoči utakmice u Osijeku, pred domaćinom je bio imperativ pobjede, dok je naša momčad željela održati niz pozitivnih rezultata. Šef stručnog stožera Ivan Bedi pojačao je sredinu terena, a jedini je u napadu bio Šimek. Osijek je istrčao u najjačem sastavu predvođen zvijezdama Špeharom, Ljubojevićem i Cvitanovićem.

Prvi udarac prema vratima Osijeka uputio je raspoloženi Petar Bošnjak u 13. minuti, ali je lopta otišla preko vratiju. U 18. minuti Milardović je snažnim udarcem uzdrmao gredu s ruba šesnaesterca. To kao da je trgnulo goste, koji su ubrzo složili akciju za pogodak. Kosić je prihvatio loptu na Osijekovoj polovici i uposlio Šimeka, koji s lijeve strane vraća loptu na rub šesnaesterca, odakle Srebrenko Posavec odmjerenim udarcem po zemlji pogađa donji desni kut.

Rano vodstvo Slaven Belupo je želio sačuvati, pa su igrači više razmišljali o obrani nego o napadačkim akcijama. Do kraja poluvremena bilježimo slabašne pokušaje Pranjića i Ljubojevića bez opasnosti za sigurnog Solomuna.

U nastavak je Osijek ušao još ofenzivnije, lijevi bok zauzeo je Vratović, a Pranjić je pomaknut u sredinu. Osijek je gotovo stalno boravio na polovici gostiju, a najbolje što su napravili bio je pokušaj Pranjića u 70. minuti, kad je iz slobodnog udarca s 18 metara tukao iznad gola. Do kraja utakmice trajala je jalova nadmoć Osijeka, a poluprilike imaju Petar Bošnjak i Pejić. Najljepša akcija na susretu viđena je u sudačkoj nadoknadi, kad je Pejić s desne strane uposlio Posavca, koji odlično petom zavrće loptu prema Kosiću, koji je izabrao kompliciranije rješenje, u želji da postigne efektan pogodak pokušao je i on zavrnuti loptu, ali je ona otišla pored desne vratnice. S prva tri boda u gostima ove sezone, naša momčad približila se sredini prvenstvene ljestvice.