NK NOVIGRAD – NK SLAVEN BELUPO 1:3

18.02.2010.


NOVIGRAD: Paurević, Beletić, Grgurić, Šinčić, Kotiga, Radić, Šakota, Momić, Viljanac, Jumić, Čabraja (još su igrali: Herak, Škoda, Šimičević, I. Vuk, D. Vuk, Matić, Kapular)

TRENER: Ives Čakarun

SLAVEN BELUPO: Pelin (od 46. Rodić) – Papa, Nynkeu, Rogulj, Čaval (od 46. Maras) – Šafarić (od 46. Poldrugač) – Purić (od 46. Marčić), Posavec (od 46. Vojnović), Jakšinić (od 46. Gregurina) – Poredski, Tepurić (od 71. Jurić)

TRENER: Zlatko Dalić

Sudac: Mađarić. Pomoćnici: Plačko i Nerlović (svi iz Poreča)

Strijelci: 0:1 – Tepurić (32), 1:1 – Viljanac (42), 1:2 – Nynkeu (65), 1:3 – Poredski (72)

Gledatelja: 150.

Izvješće:

Na pripremama u Istri Slaven Belupo je odigrao prvu prijateljsku utakmicu s hrvatskim trećeligašem Novigradom i pobijedio – 1:3.
Farmaceuti su došli u vodstvo pogotkom Tepurića, kojeg je vrlo dobro loptom pred vratima domaćina pronašao Purića. Desetak minuta kasnije Novigrad izjednačuje lijepim pogotkom Viljanca, koji je s 20 metara neobranjivo pogodio lijevi gornji kut vratara Pelina.
U drugom dijelu susreta trener Slavena Belupa Zlatko Dalić u igru je uveo čak sedam novih igrača, koji su potvrdili svoju prvoligašku kvalitetu i postigli još dva pogotka.
Marasa je u 65. minuti izveo udarac iz kuta, na prvoj vratnici našao se Nynkeu i pogodio za 1:2, a konačnih 1:3 postavio je Poredski poslije vrlo dobrog prodora.
Farmaceuti će u subotu u Novigradu odigrati još jednu prijateljsku utakmicu, a suparnik će im biti ljubljanska Olimpija. Nakon susreta vraćaju u Koprivnicu, gdje će nastaviti s pripremama do odlaska u Split kod Hajduka s kojim će se 28. veljače sastati u prvom proljetnom kolu.