NK MEĐIMURJE – NK SLAVEN BELUPO 2:0

06.08.2005.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Bošnjak (od 56. Bodrušić), Kurilić, Gal – Pejić (od 58. Dodik), Dunković, Lee, Musa, Elez (od 81. Vručina), – Šaranović, Karabogdan

Trener: Branko Karačić

Sastav NK Međimurje

Bulat – Jančetić, Andre Silva, Sesar, Vincetić – Dujmović, Balašković, Kovačević – Kresinger (od 90. Zavrtnik), Katić (od 71. Mesić), Mostarlić (od 83. Šarić)

Trener: Miljenko Dovečer

Suci

Glavni sudac: Vlado Svilokos (Sisak)

Pomoćni suci: Premužaj (Varaždin), Novko (Varaždin) i Petir (Kašina)

Golovi

1:0 Katić (52), 2:0 Sesar (84)

Žuti kartoni

Kovačević (53), Musa (56), Vincetić (58), Balašković (67), Elez (72)

Crveni kartoni

Gledatelja

1500

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo doživio je i drugi poraz u novom prvenstvu, u subotu je u Čakovcu Međimurje ostvarilo pobjedu od 2:0 pogocima Katića i Sesara. U našoj momčadi nastupilo je nekoliko novih igrača u odnosu na utakmicu s Kamen Ingradom, ali ni to nije pomoglo da se postigne pozitivni rezultat. Prvu prijetnju u 8. minuti imao je Musa, iz daljine je pokušao iznenaditi Bulata, koji izbacuje loptu u korner. U 10. minuti tukao je u dva navrata Karabogdan, no obrana Međimurja otklanja opasnost. Pomoćni sudac Premužaj oštetio je našu momčad označavanjem nepostojećeg zaleđa u 33. minuti, kad je Karabogdan imao otvoren put prema vratima Međimurja. U nastavak susreta domaća momčad ulazi bolje i agresivnije, u 46. minuti Lisjak brani udarac Mostarlića. Međimurje dolazi u vodstvo u 52. minuti, kad je Katić udarcem s ruba šesnaesterca matirao Lisjaka. Akciju je počeo Dujmović, nastavio Mostarlić, a za to vrijeme dvojica igrača Slavena Belupa ležala su na travi, neposredno poslije toga Bošnjak je kolima Hitne pomoći odvezen u bolnicu. Slaven Belupo odlučnije kreće prema vratima Međimurja, no Karabogdan ne koristi izglednu situaciju za izjednačenje, obranio je u dva navrata Bulat. U 84. minuti Šarić je uposlio Sesara, koji iz gužve pred Lisjakovim vratima postavlja konačnih 2:0. Nakon ovog poraza, naša je momčad zauzela posljednje mjesto na prvenstvenoj ljestvici, a u sljedećem kolu u Koprivnici dočekuje Pulu Staro Češko.