NK MARSONIA – NK SLAVEN BELUPO 0:0 (0:0)

30.08.2003.Sastav NK Slaven Belupo

Solomun – Međimorec, S. Bošnjak, Gal, Božac – P. Bošnjak (54’ Brgles), Vukojević, Posavec, Višković – Pejić (71’ Šomoci), Dodik

Trener: Ivan Bedi

Sastav NK Marsonia

Vidaković – Šimić, Tadić, Rogić-Petrović, Jukan (90’ Pasku), Vranić (46’ Ad. Mašić), Ačkar, Marić – Jukić, Švađumović (53’ Ar. Mašić)

Trener: Predrag Stilinović

Suci

Glavni sudac: Slavko Čulina (Zagreb)

Pomoćni suci: Darko Jambrović (Čakovec), Mijo Horvat (Goričan), Ivan Novak (Varaždin)

Golovi

Žuti kartoni

P. Bošnjak (50’), Posavec (89’)

Crveni kartoni

Ačkar (50’) – zbog udaranja igrača bez lopte

Gledatelja

2500

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo dominirao je tokom cijele utakmice protiv Marsonije i na kraju zbog velikog broja propuštenih prigoda, naš klub može žaliti zbog dva izgubljena boda.

Već od prvih minuta susreta vidjelo se da je Marsonia bez nekoliko važnih igrača protivnik koji ne bi trebao stvoriti previše problema. Tako je i bilo, Slaven je djelovao bolje na terenu i stvarao izgledne prigode. U 7. minuti Dodik je uputio udarac s desetak metara, a domaći vratar Vidaković izbio je loptu u korner. Posavec je u 13. minuti izveo korner i ubacio na drugu vratnicu, gdje Božac tuče glavom, lopta pogađa jednog igrača Marsonije, a Vidaković uspjeva obraniti. Minutu potom Vukojević je ubacio dubinsku loptu u šesnaesterac, ali Posavec nije najbolje reagirao. Prvi udarac prema vratima Solomuna domaćin je uputio u 20. minuti, a Ačkar je iz slobodnog udarca tukao iznad gola. U 28. minuti Dodik i Pejić namjestili su prigodu Viškoviću koji desnom nogom tuče iznad gola. Nakon još nekoliko poluprilika, u 44. minuti P. Bošnjak uposlio je Pejića, koji iz blizine upućuje udarac, ali je lopta napucala Dodika, pa su suci označili zaleđe. Na domor se otišlo bez pogodaka s tim da je naša momčad ipak pokazala puno više.

U 50. minuti Marsonia je ostala s igračem manje. P. Bošnjak je nakon označenog prekida igre nehotice napucao Ačkara, koju u naletu bijesa nasrče na našeg igrača, hvata ga rukama za vrat, nakon čega Bošnjak pada na zemlju. Sudac Čulina je Bošnjaku pokazao žuti, a Ačkaru crveni karton. Najbolja prigoda utakmice zbila se u 57. minuti, kad je najbolji igrač na terenu, mladi Vukojević, iznio jednu loptu po desnoj strani i idealno uposlio Brglesa, koji se po sredini terena sjurio prema domećem golu, ali je završnica akcije bila loša i Vidaković je uspio obraniti nedovoljno jak udarac. U 59. minuti Pejić tuče glavom iz blizine nakon ubačaja Viškovića, ali Vidaković je opet obranio. U 68. minuti Vukojević je još jednom idealno uposlio svoje suigrače, ovaj puta u prigodu je izbacio Pejića koji s ruba šesnaesterca tuče slabo pokraj desne vratnice. Potom je umjesto Pejića u igru ušao Šomoci, ali se do kraja u rezultatskom smislu više ništa nije promijenilo. Naša momčad do kraja nije odustajala, u 88. minuti Vidaković je obranio slobodan udarac Viškovića, a odbijenu loptu Božac iz blizine upućuje glavom preko gola. U 90. minuti Posavec je uposlio Viškovića, koji s pet metara upućuje loptu daleko od domaćih vratiju.

Bila je ovo peta utakmica za redom na kojoj Slaven Belupo nije postigao pogodak, a prilika za prekid neugodnog niza bit će za dva tjedna kada u Koprivnicu dolazi Rijeka.