NK LOKOMOTIVA – NK SLAVEN BELUPO 2:1 (0:1)

LOKOMOTIVA: Zelenika, Gorupec, Barbarić, Perić, Musa, Begonja, Chago (od 68. Špehar), Trebotić, Šitum(od 46. Mišić), Budimir, Pjaca.

Trener: Tomislav Ivković.

SLAVEN BELUPO: Pelin, Purić, Fuštar, Bagarić, Filipović (od 85. Glavica), Čanađija, Crepulja, Brlek, Matoš (od 58. Vugrinec), Glavina (od 22. Edson), Delić.

Trener: Mladen Frančić.

Strijelci: 0:1 – Čanađija (15), 1:1 – Pjaca (52), 2:1 – Barbarić (80).

Sudac: Bruno Marić (Daruvar). Pomoćnici: B.Križarić (Čakovec) i Fejer (Bjelovar). Četvrti: I. Križarić (Čakovec). Delegat: D. Čilić (Vinkovci).

Žuti kartoni: Perić (Lokomotiva), Brlek, Bagarić (Slaven Belupo).

Crveni kartoni: –

Izvješće:

Nakon vrlo dobre igre u prvih 45 minuta i vodstva 0:1, Slaven Belupo je ipak izgubio u gostima kod Lokomotivekoja je u drugom poluvremenu postigla dva pogotka (2:1) i osvojila sva tri boda.

Susret je krenuo ispitivanjem snaga a prvu ozbiljniju prigodu imali su domaćini u 7. minuti, ali je Fuštar “blokirao” udarac Budimira. Slaven Belupo je od tog trenutka preuzeo inicijativu i ubrzo došao u vodstvo.

Igrala se 15. minuta kada je Filipović vrlo dobro loptu ubacio s lijeve strane u kazneni prostor Lokomotive gdje se najbolje snašao Čanađija i pogodio mrežu vratara Zelenike za – 0:1. Svega četiri minute kasnije Filipović je opet dobro asistirao Deliću, koji se nije najbolje snašao i propustio povećati vodstvo. Minutu kasnije Brlek je sjajno pucao s 20 metara, ali se Zelenika nije dao iznenaditi. Koprivničanci i dalje imaju više od igre i u 25. minuti sreća je opet bila na strani domaćina. Slobodan udarac sa 17 metara odlično je izveo Filipović, ali je lopta pogodila gredu.

Delić je nekoliko minuta kasnije pobjegao obrani Lokomotive no Barbarić ga je krajnjim naporom uspio zaustaviti. U posljednjoj minuti prvog dijela dvije vrlo dobre prigode nisu uspjeli iskoristiti Čanađija kod naše momčadi i Pjacakod domaćina, koji je pogodio gredu.

U nastavku susreta potpuno druga slika na maksimirskom travnjaku. “Lokosi” su preuzeli igru i u 52. minuti izjednačili na – 1:1. Bio je to ubačaj iz slobodnog udarca pred vrata farmaceuta gdje su oba naša stoper zakazala i Pjaca glavom pogađa mrežu Pelina. Na isti način domaćini postižu i svoj pobjednički pogodak, a strijelac je glavom bio Barbarić. Naših stopera opet nigdje nije bilo?

U posljednjoj minuti susreta Slaven Belupo je mogao doći do izjednačenja, da su prvo Čanađija a zatim Delić bili malo precizniji. Udarac Čanađije završio je kraj desne vratnice, dok je udarac Delića obranio Zelenika.

U sljedećem kolu Slaven Belupo će također igrati u gostima, a domaćin će mu biti Osijek.