NK LOKOMOTIVA – NK SLAVEN BELUPO 0:0

23.11.2014.


LOKOMOTIVA: Sluga, Prenga, Mrčela, Mrzljak, Musa, Leko, Pavičić, Šovšić (od 62. Begović), Doležal (od 80. Kolar), Marić (od 46. Mišić), Rukavina.

Trener: Tomislav Ivković.

SLAVEN BELUPO: Kardum, Purić, Fuštar, Edson (od 90. Grgić), Melnjak, Paracki, Crepulja, Brlek, Ozobić, Vugrinec (od 61. Cesarec), Delić (od 87. Mirić).

Trener: Ante Čačić.

Strijelci: –

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka). Pomoćnici: Borut Križarić (Čakovec) i Dražen Fejer (Bjelovar). Četvrti: Igor Križarić (Čakovec). Delegat: Ivan Šutalo (Osijek).

Žuti kartoni: Prenga,Mrčela, Mrzljak (Lokomotiva).

Crveni kartoni: –

Stadion u Kranjčevićevoj.

Gledatelja: 200.

Izvješće:

Slaven Belupo je više nego zasluženo osvojio bod u gostima kod Lokomotive odigravši 0:0. Koprivničanci su bili bolja momčad, imali veći posjed lopte od svog domaćina, dvije sjajne prigode, ali lopta jednostavno nije htjela u mrežu domaćina.

U početnom ispitivanju snaga Marić je u 7. minuti pucao s ruba kaznenog prostora no Kardum se nije dao iznenaditi. Minutu kasnije naša je momčad uzvratila udarcem Parackog s 20 metara, ali je lopta otišla kraj lijeve vratnice.

Slaven Belupo ima više od igre i sjajnu prigodu u 16. minuti kada je Brlek odlično uposlio Delića koji je krenuo sam prema vratima Lokomotive, snažno pucao s 14 metara no domaći čuvar mreže odlično je reagira i krajnjim naporom loptu izbacio u korner. Bila je to najbolja šansa Slavena Belupa u prvom dijelu igre.

Nekoliko minuta kasnije Melnjak se odlučio na udarac s lijeve strane ali nije najbolje zahvatio loptu koja je otišla iznad grede. Još jednu poluprigodu farmaceuti su imali u 36. minuti kada je Brlek snažno pucao s 25 metara no domaći vratar Sluga zaustavio je njegov udarac.

Farmaceuti i u nastavku susreta imaju inicijativu, ali prvu prigodu imao je napadač Lokomotive Mišić koji je pobjegao obrani Slavena (66. minuta), loptu poslao prema našim vratima noFuštarodlično reagira te je izbacuje u polje.

Igrala se 74. minuta kada sreća nije bila na strani farmaceuta!

Ozobić je odlično prošao lijevom stranom, ušao u kazneni prostor Lokomotive, loptom pronašao Delića čiji udarac desnom nogom s nekoliko metara pogađa gredu vratar Sluge, iako suje već svi vidjeli u njegovoj mreži.

Do kraja utakmice Slaven Belupo i dalje ima terensku nadmoć no mreža domaćina ostala je, nažalost, netaknuta.

Pod vodstvom trenera Čačića naša je momčad nastavila uspješan niz, pobijedila je Split (15. kolo) i osvojila bod kod Lokomotive koja se nalazi u gornjem dijelu ljestvice, te pokazala da se nalazi u vrlo dobroj formi.

U sljedećem kolu farmaceuti će biti domaćini posljednjem Zadru. Utakmica se igra u subotu (29. studenoga) na Gradskom stadionu s početkom u 15 sati.