NK KOPRIVNICA – NK SLAVEN BELUPO 0:2

20.09.2006.Sastav NK Slaven Belupo

Nikoloski – Poldrugač (od 72. Bošnjak), Radeljić, Kristić – Jambrušić (od 61. Pejić), Šomoci, Sopić, Mumlek, Božac (od 46. Elez) – Dodik, Šaranović

Trener: Elvis Scoria

Sastav NK Koprivnica

Rodić – Medenjak, Šarlija, Kuhar, Vrhovski (od 63. Matić) – Štefok, Ogrizović, Filipović, Sabolić (od 71. Posavec) – Purić – Marošević (od 58. Prpić)

Trener: Vjeroslav Blašković

Suci

Glavni sudac: Ivan Novak (Varaždin)

Pomoćni suci: Siniša Premužaj (Varaždin), Josip Novko (Varaždin), Dubravko Pavlić (Varaždin)

Golovi

0:1 Dodik (8), 0:2 Pejić (62)

Žuti kartoni

Jambrušić (31), Medenjak (53)

Crveni kartoni

Gledatelja

600

Izvještaj sa utakmice

Pobjedom nad drugoligaškom ekipom Koprivnice, naša momčad ostvarila je plasman u osminu finala Hrvatskog nogometnog Kupa. Pogotke odluke postigli su Marijo Dodik u prvom dijelu i Pero Pejić u nastavku utakmice. Slaven Belupo poveo je u 8. minuti, nakon akcije Jambrušića i Šaranovića, Dodik je pogodio za vodstvo od 0:1. U 16. minuti Rodić je obranio udarac Šaranovića, a zaustavio je i pokušaj Bošca u 24. minuti. U 25. Šaranović tuče iznad grede, a u 28. Rodić brani udarac Dodika. Udrac Štefoka u 37. minuti obranio je Nikoloski, a u 40. minuti Marošević je glavom pogodio gredu, od koje se lopta odbila u polje. Potom ju je uhvatio Nikoloski.

U nastavku, u 56. minuti Šaranović tuče iznad gola, a u 62. minuti Slaven Belupo je poveo sa 0:2. Dodik i Šaranović su kombinirali, a Pejić je na drugoj vratnici iz blizine spremio loptu u mrežu. U 63. minuti Prpić tuče pored gola, a u 67. udarac istog igrača brani Nikoloski. U istoj minuti Dodik je u vrlo izglednoj prigodi, ali Šarlija blokira njegov udarac. U 65. Mumlek tuče iznad grede, a u 71. Nikoloski brani izglednu šansu Prpića. U završnici je još jednom na sceni Nikoloski, ovaj put je obranio opasan pokušaj Ogrizovića iz slobodnog udarca u 85. minuti. U 86. minuti Šaranović nije uspio realizirati priliku nakon dodavanja Eleza, dok je u 88. minuti Rodić obranio pokušaj Mumleka iz slobodnog udarca s 30 metara.