NK ISTRA 1961 – NK SLAVEN BELUPO 1:1

21.01.2014.


ISTRA 1961: Ježina, Kajević, Budicin, Čagalj, Pilipović, Batarelo, Obšivač, Janjušević, Havojić, Jo, Miličević (još su igrali: Lovrić, Hadžić, Vučko, Tomakh, M. Horvat, Ilić, Mance, Zoon, Vasilj, Kramarić, Petrak).
Trener: Igor Pamić.
SLAVEN BELUPO: Marković, Melnjak, Pranjić, Gregorina, Celišćak, Roskan, Ozobić, Glavica, Vugrinec, Rak, Novinić (još su igrali: Pelin, Purić, Bagarić, Fuštar, Filipović, Brlek, Crepulja, Čanađija, Delić, Matoš, Glavina).
Strijelci: 1:0 – Havojić (10), 1:1 – Brlek (76).
Sudac: Vidulin (Kanfanara). Pomoćnici: Radetić (Rovinj) i Pavlović (Rovinjsko Selo).
Na igralištu Kunfin u Rovinjskom selu u prijateljskoj utakmici sastali su se prvoligaši Istra 1961 i Slaven Belupo.
U vrlo dobroj igri koja je obilovala uspješnim akcijama jedne i druge momčadi susret je završen bez pobjednika – 1:1. Puljani su prvi došli u vodstvo pogotkom Havojića u 10. minuti, dok je za naš klub strijelac bio mladi Brlek 14 minuta prije kraja.
Prvu prigodu za vodstvo imao je Novinića koji je izbio sam pred Ježinu, ali je vratar Istre odličnom obranom loptu skrenuo u korner. Tri minute kasnije Janjušević se probio lijevom stranom, ubacio loptu za Havojića koji je ušao u kazneni prostor Slavena i svladao vratara Markovića.
U drugom dijelu susreta naša je momčad potpuno preuzela igru, redala akciju za akcijom, ali je obrana Istre uspijevala zaustaviti njene napade.
I onda konačno izjednačenje farmaceuta!
Nakon ubačaja iz kornera lopta je došla do Brleka koji je s 15 metara snažno pucao i neobranjivo svladao Lovrića.
U samoj završnici utakmice Slaven Belupo je imao još nekoliko prigoda, ali je mreža Puljana ostala netaknuta.
Vrlo sam zadovoljan igrom koju smo prikazali, jer smo bili znatno bolja momčad od Puljana i prava je šteta da smo postigli samo jedan pogodak. U srijedu imamo slobodan dan, a u četvrtak nastavljamo s treninzima. U petak prije podne također ćemo trenirati dok ćemo u poslijepodnevnim satima igrati sa slovenskim prvoligašem Rudarom iz Velenja. Bit će to naš posljednji prijateljski susret na pripremama u Rovinju. U Koprivnicu se vraćamo u subotu – kratko je kazao trener Slavena Belupa Mladen Frančić nakon utakmice s Istrom.