NK ISTRA 1961 – NK SLAVEN BELUPO 0:0

26.10.2012.


ISTRA: Prskalo, Sušić, Čagalj, Budicin, Milić, Pamić (od 57. Bačelić-Grgić), Blagojević, Jugović, Aganović (od 74. Havoić), Roce, Sharbini (od 60. Prgomet).

Trener: Igor Pamić.

SLAVEN BELUPO: Pelin, Purić (od 80. Barić), Grgić, Bubnjić, Pilipović (od 65. Maras), Kokalović, Gregurina, Batarelo, Glavica (od 70. Bušić), Vugrinec, Delić.

Trener: Roy Ferenčina.

Strijelci:

Sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka). Pomoćnici: Robi Kezele (Rijeka) i Krunoslav Ambrinac (Zagreb). Četvrti: Marko Matoc (Zaprešić). Delegat: Zlatko Stanković (Zagreb).

Žuti kartoni: Aganović, Čagalj (Istra), Grgić (Slaven Belupo).

Gledatelja: 1.500.

Izvješće:

Uoči odlaska kod Istre 1961 u Pulu farmaceuti su priželjkivali ostati nepobijeđeni što im je uspjelo i u Koprivnicu su se vratili s osvojenim bodom.
U 90 minuta igre mreže se nisu „tresle“, tako da su domaći navijači ostali prikraćeni za pogotke.
Prvu priliku imali su domaćini u 8. minuti kada je Roce bio u dobroj prigodi, ali je Pelin „skinuo“ njegov udarac.
Istrijani imaju više od igre, dok Slaven Belupo povremeno prelazi na njihovu polovicu i to bez ozbiljnije opasnosti. Igrala se 21. minuta kada se Blagojević odlučio na udarac s 20 metara, no lopta je završila na gredi i to je bilo sve što se dogodilo u prvom dijelu igre.
U drugom poluvremenu opet se istaknuo naš vratar Pelin kada je u 49. minuti obranio udarac Aganovića. U jednom vrlo dobrom napadu Slaven je Imao prigodu pred vratima Istre u 61. minuti, ali se Delić nije najbolje snašao.
Kako se utakmica približavala kraju domaćini su bili sve slabiji, a najbolju prigodu za vodstvo farmaceuti su imali u 82. minuti kada je Maras snažno pucao s 20 metara, no vratar Prskalo je uspio zaustaviti njegov udarac.
Dvije minute kasnije Gregurina je snažno pucao iskosa s desne strane, ali je domaći vratar loptu odbio u korner.
U samoj završnici, odnosno u sudačkoj nadoknadi Istra je imala slobodni udarac na 18 metara, ali je udarac Bačelića- Grgića pogodio živi zid Slavena Belupa i lopta je završila u korneru, nakon kojeg je sudac Vučkov iz Rijeke „odsvirao“ kraj susreta.
Koprivnički prvoligaš može biti zadovoljan osvojenim bodom kod Istre, jer je i dalje ostao u samom vrhu prvenstvene ljestvice.