NK INTER ZAPREŠIĆ – NK SLAVEN BELUPO 2:1

07.05.2005.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Gal, Karabatić (od 46. Bošnjak), Bodrušić (od 44. Crnac) – Pejić, Šomoci (od 66. Vručina), Vukojević, Musa, Višković – Dodik, Karabogdan

Trener: Branko Karačić

Sastav NK Inter Zaprešić

Šarlija – Ćorluka, Radeljić, Pecelj – Ceraj, Skulić (od 85. Čičak), Vidak, Krznar – Poljak – Zekić (od 90. Sušak), Gondžić

Trener: Srećko Bogdan

Suci

Glavni sudac: Željko Širić (Osijek)

Pomoćni suci: Predrag Borovec (Višnjevac), Ivan Keškić (Vinkovci) i Damir Batinić (Osijek)

Golovi

1:0 Gondžić (5), 2:0 Poljak (44), 2:1 Musa (46).

Žuti kartoni

Skulić (17), Ceraj (23)

Crveni kartoni

Gledatelja

2000

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo poražen je od Intera u Zaprešiću u lošoj nogometnoj predstavi. Ipak, domaćini su u pravo vrijeme postigli dva pogotka i osvojili bodove koji su ih približili samom vrhu prvenstvene ljestvice. Već u 5. minuti Inter je poveo. U kontranapadu je Ćorluka uposlio Ceraja, koji je ubacio s desnog boka, a loptu je glavom u mrežu spremio Gondžić. U 12. minuti Musa dobro tuče iz slobodnog udarca, ali Šarlija skreće loptu u korner. Dugo se ništa posebno nije događalo na terenu, da bi u 32. minuti Vukojević odlično tukao iz slobodnog udarca s 30 metara, ali je Šarlija izbio loptu u korner. U 35. minuti Bodrušić je poklonio loptu Zekiću, čiji udarac brani Lisjak, kao i novi pokušaj Interovog napadača nakon odbijene lopte. U 43. minuti Pejić u svom šesnaestercu starta na Krznara, a sudac pokazuje na jedanaesterac, kojeg je u 2:0 pretvorio Poljak. Trener Slavena Belupa Branko Karačić izvršio je dvije izmjene, u igru su ušli u nastavku Crnac i Bošnjak. Na samom početku drugog dijela, Musa je dobro tukao iskosa s lijeve strane, pogodio je gornji desni kut Šarlije i smanjio na 2:1. Inter se potom branio, a naša momčad nije stvorila opasniju priliku. U 52. minuti Musa sa 18 metara tuče pored vratiju, u 59. Zekić iz slobodnog udarca s 35 metara šalje loptu iznad gola. Bošnjak je u 81. minuti bio u solo-prodoru, ali je zaustavljen u šesnaestercu Intera, no sudac se nije oglasio. Pejić je u 90. minuti postigao pogodak, koji nije priznat zbog igranja rukom našeg igrača.