NK INTER – NK SLAVEN BELUPO 2:1

17.02.2006.Sastav NK Slaven Belupo

Nikoloski – Kurilić, Radeljić, Bodrušić, Božac – Dunković (od 67. Vručina), Poldrugač, Musa – Pejić, Mumlek (od 81. Jambrušić) – Dodik (od 81. Šaranović)

Trener: Elvis Scoria

Sastav NK Inter

Brašnić – Ceraj (od 72. Skulić), Brnas, Laga, Krznar – Štrok, Čagalj, Čižmek (od 64. Janjetović), Jerneić (od 77. Gondžić) – Zekić, Karić

Trener: Đuro Bago

Suci

Glavni sudac: Edo Trivković (Split)

Pomoćni suci: Petar Gabrilo (Split), Damir Volf (Rijeka) i Igor Pristovnik (Zagreb)

Golovi

1:0 Karić (28), 2:0 Zekić (37), 2:1 Šaranović (83-11 m)

Žuti kartoni

Karić (7), Bodrušić (28), Božac (43), Kurilić (68), Štrok (90), Brašnić (90)

Crveni kartoni

Gledatelja

2000

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo poražen je u prvoj utakmici proljetnog nastavka u susretu s Interom u Zaprešiću. Domaćini su pobijedili sa 2:1 zahvaljujući pogocima Karića i Zekića, dok je za našu momčad pogodak postigao Šaranović iz jedanaesterca.

U 3. minuti Karić je tukao iznad gola, a minutu poslije dobru prigodu nije realizirao Dunković, prevario je Brašnića ali je tukao pokraj gola. Pejić u 14. minuti tuče iz daljine pored vratiju, a u 18. minuti Zekić s 18 metara tuče snažno pokraj desne vratnice. Opet je Zekić u 22. minuti u prigodi, ali s pet metara promašuje vrata. U 26. minuti Mumlek je pokušao izravno iz kornera ugroziti Brašnića, koji je izbio loptu. Domaćini su poveli u 28. minuti, kad je Nikoloski obranio udarac Ceraja, ali je odbijenu loptu Karić smjestio u mrežu za 1:0. Inter je prije odmora postigao i drugi pogodak, u 37. minuti. Udarac je uputio Štrok, a Zekić je ovaj put iskoristio odbijenu loptu i povisio na 2:0. U nastavku je naša momčad prikazala puno bolju igru i stvarala prigode. U 49. minuti Mumlek iz slobodnog udarca tuče iznad grede, a u 57. minuti Dodik glavom tuče također iznad gola. Musa je pogodio vratnicu u 61. minuti, a lopta nije ušla u mrežu niti u 65. minuti, kad je Mumlekov udarac obrana izbila s gol-crte. Dodikov je pogodak u 70. minuti poništen zbog zaleđa, a u 73. je Karić s 18 metara tukao iznad grede. U 78. minuti Zekić glavom šalje loptu pored gola, a u 80. je Interov napadač prošao nekoliko igrača, ali je njegov udarac obranio Nikoloski. Slaven Belupo je smanjio rezultat na 2:1 iz jedanaesterca kojeg je izborio Vručina, a realizirao Šaranović.