Solomun – P. Bošnjak, Gal, Jurčić, Višković (79’ Amižić) – Brgles, Međimorec (46’ Pejić), Posavec, Kovačić (60’ Božac) – Kosić – Dodik

Horvat – Vidak, Radeljić, Pecelj (30’ Milić), Podrušić – Skulić (69’ Mužek), Lalić, Poljak (58’ Karabogdan), Dujmović – Katulić, Brlek

Pomoćni suci: Vlado Crnolatac (Petrinja), Mijo Horvat (Goričan), Igor Križarić (Čakovec)

Golovi

1:0 Katulić (19’), 2:0 Lalić (29’ – 11 m)

Žuti kartoni

53’ Milić, 66’ Višković, 90’ Katulić

Crveni kartoni

Gledatelja

1

Izvještaj sa utakmice

Nogometaši NK Slavena Belupa doživjeli su poraz u 2. kolu 1. HNL na gostovaju kod novoga prvoligaša Inkera u Zaprešiću. Utakmica je igrana po vrućem i sparnom vremenu što je utjecalo na igru obje momčadi. Ekipe su u prvim minutama uglavnom ispitivale snage, a domaćin je nešto pokušavao ubacivanjima u šesnaesterac našega kluba. Slaven je imao i prvu veliku prigodu u 17. minuti utakmice: Višković je izveo aut s lijeve strane, lopta je došla do Kovačića koji se oslobodio svojih čuvara, ušao je u šesnaesterac domaćih ali je slabo tukao pokraj desne vratnice premda je bio oči u oči s vratarom Inkera Horvatom. Kazna za taj promašaj stigla je samo dvije minute kasnije kada je Slavenova obrana kratko odbila loptu do Katulića koji je iz prve tukao i prebacio našeg vratara Solomuna. Naši su se igrači još oporavljali od šoka a sudac Svilokos već je u 28. minuti pokazao na bijelu točku jer je Višković navodno srušio Katulića. Siguran realizator bio je Lalić pa je Inker poveo 2:0. U 35. minuti Solomun je obranio pokušaj Dujmovića iz blizine, a u 38. minuti Posavec je dobar ubačaj Brglesa poslao volejem preko gola. Umjesto ozljeđenog Međimorca u drugom je dijelu ušao napadač Pejić, a Posavec je prešao na poziciju zadnjeg veznog. Iz protuudara u 66. minuti opasno je zaprijetio Inkerov napadač Karabogdan. Naš vratar Solomun zaustavio je i pokušaje Katulića u 76. minuti te Brleka u 81. minuti. No Slavenaši nisu iskoristili sjajnu prigodu u 78. minuti: Kosić, Brgles i Pejić pripremili su priliku za Posavca koji je s desetak metara tukao iz prve, ali vratar Inkera odbija loptu u korner. Inker može biti prezadovoljan prvim bodovima, a nogometaši Slavena okreću se sljedećoj utakmici u nedjelju protiv Cibalije u Koprivnici.