NK HRVATSKI DRAGOVOLJAC – NK SLAVEN BELUPO 3:3 (0:3)

05.04.2014.


HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Čović, Kluk, Gregov, Mrčela, Špehar, Božić (od 82. Sivonjić), Lesjak, Jazvić, Bačelić-Grgić (od 89. Rašić), Zlatar, Doležal.
Trener: Davor Mladina.
SLAVEN BELUPO: Picak, Pranjić, Grgić, Edson, Melnjak, Crepulja, Čanađija, Rak (od 65. Purić), Delić (od 90. Fuštar), Vugrinec (od 79. Ozobić), Glavina.
Trener: Elvis Scoria.
Strijelci: 0:1 – Glavina (5), 0:2 – Glavina (30), 0:3 – Vugrinec (45+), 1:3 – Božić (50), 2:3 – Bačelić-Grgić (56), 3:3 – Božić (74 – 11 m).
Sudac: Gabrilo. Pomoćnici: Pepur i Radić (svi iz Splita). Četvrti: Meić (V. Gorica). 1. dopunski: Krečak (Šibenik), 2. dopunski: Strukan (Split). Delegat: Marušić (Split).
Žuti kartoni: Jazvić, Mrčela, Špehar, Bačelić-Grgić (H. dragovoljac).
Crveni kartoni: Pranjić (Slaven Belupo – drugi žuti).
Izvješće:
Hrvatski dragovoljac i Slaven Belupo odigrali su derbi začelja bez pobjednika, uz tri pogotka u prvom poluvremenu u mreži domaćih i tri pogotka u drugom dijelu u mreži naše momčadi.Koprivničanci zaista mogu žaliti jer su imali tri boda “na dlanu” koja su prosuli u drugom dijelu susreta.
Farmaceuti su već u petoj minuti stigli do prednosti!Nakon brzog protunapada Vugrinec je odlično asistirao Glavini koji vrlo spretno pogađa mrežu Dragovoljca za 0:1.
Iako domaćini dominiraju travnjakom i stvaraju nekoliko poluprigoda Slaven Belupo povećava prednost!
Bivši Dragovoljac Crepulja dubinskom je loptom prebacio domaću obranu, Glavina je izašao sam ispred vratara Čovića i još jednom pogodio – 0:2. Nakon tog gola farmaceuti preuzimaju inicijativu i ubrzo postižu svoj treći pogodak.

Rak je nanizao nekoliko igrača u45. minuti kojega su Čović i Mrčelasrušili u svom kaznenom prostoru za najstrožu kaznu, koju iskusni Vugrinec pretvara za sjajnih u 0:3. U istoj minuti Vuga je mogao povisiti na 0:4, ali je njegov udarac glavom završio kraj desne vratnice gola domaćina.
U nastavku susreta sasvim drugačija slika na stadionu u Sigetu. Slaven Belupo je bio gotovo neprepoznatljiv što je Dragovoljac vrlo brzo iskoristio.
Igrala se 50. minuta kada je Božić kraj nespretne obrane naše momčadi smanjio na 1:3 (uz veliku sreću jer je lopta u leđa pogodila Edsona i završila u mreži Picaka), a svega pet minuta kasnije Bačelić-Grgić smanjuje na 2:3.
“Crni” svim silama nastoje izjednačiti rezultat što im je uspjelo u 74. minuti iz kaznenog udarca nakon prekršaja Pranjića koji zbog drugog žutog kartona morao u svlačionicu tako da je Slaven Belupo ostao s igračem manje. Siguran realizator jedanaesterca za konačinih 3:3 bio je Božić.
Do kraja susreta domaćini su imali još nekoliko prigoda, ali rezultat je ostao bez promjene.

Na stadionu u Sigetu Slaven Belupo je prekinuo katastrofalan niz od deset poraza za redom, a trener Elvis Scoria uzeo je svoj prvi bod od kada je preuzeo kormilo koprivničkog prvoligaša.
Nadamo se, da je sada na redu pobjeda i to u susretu s Lokomotivom u petak na koprivničkom stadionu s kojom bi Slaven Belupo nastavio borbu za prvoligaški opstanak.