NK DINAMO – NK SLAVEN BELUPO 4:1

26.11.2005.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Kurilić, Karabatić, Bodrušić – Lee (OD 78. Šaranović), Dunković, Mumlek (od 64. Kovač), Musa, Elez – Vručina (od 65. Pejić), Karabogdan

Trener: Nikola Jurčević

Sastav NK Dinamo

Turina – Etto, Lučić, Ćorluka, Čale (od 87. Bosnar) – Buljat, Mamić, Tomić (od 46. Ljubojević) – Modrić (od 84. Marić) – Bošnjak, Eduardo

Trener: Josip Kuže

Suci

Glavni sudac: Ante Vučemilović (Osijek)

Pomoćni suci: Šime Vukić (Rijeka), Dalibor Conjar (Osijek) i Bruno Marić (Daruvar)

Golovi

0:1 Vručina (18), 1:1 Eduardo (58), 2:1 Bošnjak (61), 3:1 Čale (69), 4:1 Bošnjak (90)

Žuti kartoni

Karabatić (49), Vručina (50)

Crveni kartoni

Gledatelja

2500

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo poražen je u 17. kolu Prve HNL na gostovanju kod Dinama u Maksimiru, rezultatom 1:4. Naša je momčad došla u vodstvo u prvom dijelu, ali nažalost tu prednost su igrači Dinama anulirali u početku nastavka, kad su postigli tri pogotka za preokret.

Prvi je pokušaj za Dinamo imao Tomić, ali nije bio precizan. U 17. minuti Musa je tukao iznad gola, a u 18. je Dunković proigrao Vručinu, koji snažnim i preciznim udarcem pogađa mrežu Turine za vodstvo od 1:0.

U 29. minuti Musa je ubacio iz slobodnog udarca, a Kurilić je malo zakasnio, pa je Turina uhvatio loptu. U 34. minuti Modrić je prevario Leeja i tukao pored vratiju, a u 44. minuti Tomićev udarac brani vratar Slavena Belupa Lisjak.

U nastavku je Dinamo krenuo odlučnije, što im se ubrzo isplatilo. U 46. minuti Buljat je snažno tukao iz daljine, pored vratiju. U 52. minuti Bošnjak je prevario Lisjaka, ali je loptu s crte Kurilić uspio izbiti u korner. U 56. minuti Etto je tukao glavom s par metara, Lisjak brani.

Dinamo vodi u 58. minuti. Buljat je ubacio s desne strane, Lisjak je bio fauliran, a Eduardo je iz blizine loptu poslao u mrežu. Tri minute poslije već je 2:1. Mamić je snažno tukao, Lisjak je obranio, no lopta se odbija do Bošnjaka koji prvo pogađa vratnicu, a potom i mrežu za vodstvo domaćina.

U 66. minuti Lisjak je tri puta odlično reagirao i obranio udarce Eduarda, Bošnjaka i Mamića. Sve dileme oko pobjednika otklonio je u 69. minuti Čale pogotkom za 3:1 nakon asistencije Modrića, a konačni rezultat od 4:1 postavio je Bošnjak u 90. minuti nakon ubačaja Buljata.