NK DINAMO – NK SLAVEN BELUPO 4:0 (2:0)

01.12.2003.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak ? Jurić, Gal, Jurčić, Božac ? P. Bošnjak, Vukojević, Posavec (od 65. Šomoci), Radiček (od 79. S. Bošnjak), Pejić (od 23. Guč) ? Dodik

Trener: Ivan Bedi

Sastav NK Dinamo

Šarlija ? Sedloski, Mijatović, Drpić ? Mikić (od 55. Bartolović), Agić, Mujčin, Mario Jurić (od 65. Poldrugač) ? Štrok ? Strupar (od 72. Mitu), Zahora

Trener: Nikola Jurčević

Suci

Glavni sudac: Alojzije Šupraha (Kolan, Pag)

Pomoćni suci: Predrag Borovec (Višnjevac), Tonči Pavlinović (Split) i Alen Gerek (Zabok)

Golovi

1:0 Zahora (18?), 2:0 Zahora (37?), 3:0 Strupar (70?), 4:0 Mujčin (87?)

Žuti kartoni

Pejić (20?), P. Bošnjak (36?), Mario Jurić (39?), Radiček (56?)

Crveni kartoni

Gledatelja

1500

Izvještaj sa utakmice

U pretposljednjem jesenskom kolu, naša momčad pružila je najslabiju partiju ove sezone te je visoko poražena na gostovanju kod Dinama u Maksimiru.

Velik broj prvotimaca izostao je u ponedjeljak u hladnom Zagrebu, na klupi ili na tribini bili su Solomun, Ferenčina, Kosić, Višković, Brgles, Šimek i Landeka. Šef stručnog stožera Ivan Bedi odabrao je formaciju 4-5-1, s Radičekom i Vukojevićem na pozicijama zadnjih veznih, desni bok sredine pripao je P. Bošnjaku, a lijevo je bio Pejić. Premještanjem P. Bošnjaka u sredinu, desni bok obrane zauzeo je Marko Jurić.

U samom otvaranju Slaven je više kontrolirao loptu, imao nekoliko dobrih proigravanja prema naprijed, no jedini konkretan potez bio je udarac Posavca s 20 metara u 10. minuti. Šarlija je bio na mjestu.

U 18. minuti Zahora je primio loptu na lijevoj strani, oslobodio se brojne pratnje i matirao Lisjaka za vodstvo Dinama od 1:0.

U 20. minuti ozlijedio se Pejić nakon naleta na Šarliju, umjesto njega ušao je Guč. Dinamo je i dalje aktivniji, u 25. minuti Lisjak brani Struparov udarac iz blizine, a u 33. minuti Zahora opet izlazi sam na Lisjaka, no ovaj put je naš vratar obranio njegov udarac.

U 37. minuti već je bilo 2:0. Radiček je na svojoj polovici poslao loptu točno u noge Struparu, koji idealno upošljava Zahoru na lijevoj strani, a modri napadač silovitim udarcem pogađa gornji lijevi kut.

Posavec je u 39. minuti uputio slobodan udarac točno u Šarliju, a u 45. isti igrač tuče iznad gola. Posavec je jedini prijetio Dinamovu vrataru, u 51. minuti tukao je pored gola. Zbog ozljede je Posavca uskoro zamijenio Šomoci.

U 69. minuti najbolji pojedinac susreta Dario Zahora tuče sa 17 metara, ali Lisjak izbija u korner. Isti igrač ubacio je iz kuta, Sedloski je glavom prenio loptu do Strupara, koji uz statičnu obranu gostiju postiže svoj prvi pogodak za novi klub.

Konačnih 4:0 postavio je Mujčin u 87. minuti, nakon lijepe akcije sa Zahorom. Naša momčad imala je priliku za počasni pogodak u 90. minuti, međutim Šarlija je istrčao ispred P. Bošnjaka i izbacio loptu van igre.

U posljednjem prvenstvenom kolu ove jeseni, Slaven Belupo će u subotu u Koprivnici ugostiti Marsoniju iz Slavonskog Broda.