NK DINAMO – NK SLAVEN BELUPO 1:0

29.07.2006.Sastav NK Slaven Belupo

Nikoloski – Kristić (od 77. Bošnjak), Radeljić, Bodrušić, Božac – Sopić, Poldrugač – Pejić (od 77. Šaranović), Mumlek, Vručina (od 88. Jambrušić) – Dodik

Trener: Elvis Scoria

Sastav NK Dinamo

Turina – Ćorluka, Nowotny (od 60. Ljubojević), Cvitanović, Čale – Etto, Mamić (od 76. Vukojević), Buljat – Vugrinec, Modrić (od 76. Agić) – Eduardo

Trener: Josip Kuže

Suci

Glavni sudac: Alojzije Šupraha (Kolan)

Pomoćni suci: Petar Gabrilo (Split), Robertino Dujela (Zadar) i Bruno Marić (Daruvar)

Golovi

1:0 Vugrinec (37)

Žuti kartoni

Ljubojević (68)

Crveni kartoni

Gledatelja

10000

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo poražen je na prvenstvenoj premijeri, aktualni prvak Dinamo je na svom terenu u Maksimiru pobijedio rezultatom 1:0, pogotkom Davora Vugrinca. Domaćini su iskoristili trenutak nepažnje gostujuće obrane i osigurali tri boda.

U 5. minuti Nikoloski je dobro obranio slobodni udarac Eduarda, a sam početak susreta obilježila je izrazita dominacija domaćih igrača. No, nakon 15 minuta naša je momčad uhvatila zraka i uspostavila terensku ravnotežu. U 15. minuti Sopić je poslužio Vručinu, koji je s desne strane pogodio vratnicu, a lopta se odbila natrag u teren. U 32. minuti Mumlek izvodi korner, a Poldrugač glavom tuče pored vratiju.

Dinamo je poveo u 37. minuti, Kristić je na desnoj strani izgubio loptu, a spretni Eduardo odmah je uposlio Davora Vugrinca, koji s desetak metara pogađa za 1:0. U 44. minuti je Modrić tukao snažno, pored gola.

U prvih 15 minuta drugog dijela nije bilo prigoda. U 59. minuti Vugrinec je s lijeve strane tukao pored vratiju, a udarac Poldrugača u 64. minuti brani Turina, kao i pokušaj Mumleka u 64. minuti. U 67. minuti Eduardo je tukao iz daljine, Nikoloski brani. Modrić odlično tuče u 71. minuti, ali makedonski je vratar opet sjajno reagirao. Kapetan Dinama Mamić u 74. minuti iz daljine gađa vratnicu, minutu potom njegova lopta odlazi kraj gola.

Prigodu za izjednačenje naša je momčad imala u 82. minuti, ali Mumlek iz slobodnog udarca šalje loptu malo pokraj lijeve vratnice. U 84. minuti tukao je Eduardo, Nikoloski brani, kao i pokušaj Vugrinca u 86. minuti.

U sljedećem kolu Slaven Belupo u Koprivnici igra sa Zagrebom.