NIKOLA KATIĆ: OČEKUJEM DA ĆEMO NA KRAJU PRVENSTVA BITI PETI

14.11.2016.


Prije nešto više od mjesec dana Nikola Katić je navršio 20 godina i već nekoliko kola standardni je igrač koprivničkog prvoligaša.
Nije to nikakvo iznenađenje jer je Nikola svojim nastupima opravdao povjerenje trenera Željka Kopića i zasluženo se učvrstio u najboljoj jedanaestorici.
U naš klub došao je krajem prošle godine iz opuzenskog trećeligaša Neretvanca, rođen je u Ljubuškom dok je školu nogometa prošao u Stolcu. Igra na mjestu stopera, iako u Slavenu Belupu s kojim je potpisao trogodišnji ugovor prema potrebi igra i zadnjeg veznog.
U prošlom prvenstvenom kolu u Osijeku bio je jedan od najboljih igrača naše momčadi koja je, iako je izgubila prikazala kvalitetan nogomet, no daruvarski sudac Marić neopravdano dosuđenim jedanaestercem za Osječane odlučio je da bodovi ostanu u Gradskom vrtu.
– Šteta što smou Osijeku pobijeđeni gdje smo bili bolja momčad od naših domaćina, imali više prigoda, ali ih na žalost nismo iskoristili. Jednostavno nismo imali sreće, a pogodak koji smo primili iz kaznenog udarca prelomio je utakmicu i ne želim ga komentirati jer je o njemu sve već rečeno – ističe Nikola Katić i nastavlja:
– Najvažnije da igramo dobro, vidljiv je napredak i vjerujem da ćemo uskoro to kapitalizirati. Na treninzima radimo jako dobro, trener Kopić nam stalno ukazuje na propuste koje povremeno imamo i kojih smo i te kako svjesni. No sve ih je manje, osim što nam nedostaje koji pogodak više. Nadam se da će i naši strijelci krenuti s učinkovitošću, dok mi u obrani moramo nastojati da ne primimo nepotrebne golove i sve će biti u redu.
Koje mjesto u momčadi vam najviše odgovara?
– Stopersko i mislim da tu najviše mogu pokazati. No gdje ću igrati odlučuje trener a ja uvijek nastojim biti na najboljoj razini. Igra glavom mi je odlika, često u prekidima odlazim u napad i već sam u Slavenu Belupo bio strijelac. Posebno bih izdvoji pogodak u Kupu u Varaždinu u samoj završnici koji nas je odveo do izvođenja jedanaesteraca u kojima smo bili uspješniji od domaćina. Nadam se da će biti još golova, iako je najvažnije da osvajamo bodove.
U nedjelju u goste nam dolazi vodeća Rijeka. Što očekujete?
– Riječani su zasluženo prvi, igraju trenutačno najkvalitetniji nogomet, još nisu poraženi u dosadašnjem prvenstvu i mislim da sam sve rekao. Vjerujem da se i na našem travnjaku nadaju pobjedi no mi ćemo nastojati da u tome ne uspiju. Sigurno ćemo igrati borbeno, maksimalno odgovorno i nadam se dobrom rezultatu. Osobno mislim da Rijeka nije neranjiva i da na koprivničkom travnjaku možemo do pozitivnog rezultata, što bi za nas bio veliki uspjeh.
Liga se podijelila na dva dijela. Rijeka, Dinamo, Osijek i Hajduk drže prva četiri mjesta, dok se ostali klubovi bore od pete do desete pozicije. Gdje vidite Slaven Belupo?
– Cibalia i Split su u najtežem položaju, dok ćemo se Lokomotiva, Inter, Istra i mi boriti za peto mjesto. Nadam se da ćemo u tom “četverokutu” mi biti ti koji ćemo prvenstvenu utrku završiti na petoj poziciji, što bi bio uspjeh za našu momčad. Vjerujem da ćemo na kraju to i ostvariti.
Kako se osjećate u Koprivnici?
– Odlično i mislim da sam odabrao dobar klub u kojem nema stresova, radi se mirno i to nam mora biti putokaz uspješnih nastupa. U nekim prošlim utakmicama nismo igrali kako možemo, bodove smo izgubili dosta nesretno i moramo nastojati da nam se to više ne dogodi. Prvenstvena stanka dobro nam je došla i spremni smo za nastavak prvoligaškog natjecanja – zaključio je Nikola Katić koji je bio lakše ozlijeđen u Osijeku, ali će biti potpuno “fit” za nedjeljni susret s Rijekom.