NEMAMO VIŠE PRAVO NA PROPUSTE KAO SA SPLITOM I OSIJEKOM – ISTIČE DARIO MELNJAK

15.03.2017.


Nakon što je prije dvije godine otišao u belgijski Lokeren, Dario Melnjak se opet našao u Slavenu Belupu u koji je došao na posudbu polovicom veljače.

Kao što je poznato u dresu Lokerena proveo je sezonu i pol, zatim je uslijedila posudba u Neftchi Baku gdje je proveo prošlu jesen, upisao 10 nastupa i s azerbajdžanskim klubom igrao u kvalifikacijama Europa lige.

U našoj momčadi također igra na mjestu lijevog braniča što je igrao i prije odlaska u Belgiju, a koje je ostalo prazno nakon odlaska Dine Štigleca u Olimpiju. U prvenstvenom susretu s Osijekom u prošlom kolu na koprivničkom stadionu upisao se u listu strijelaca postigavši prvi proljetni pogodak za našu momčad.

Nažalost njegov gol koji je doveo Slaven Belupo u vodstvo nije bio dovoljan jer Osječani su postigli dva pogotka i sva tri boda odnijeli u Slavoniju.

– Zaista moramo žaliti za propuštenim i još ne mogu vjerovati da smo utakmicu izgubili. Bili smo bolja momčad, imali nekoliko stopostotnih prigoda koje nismo iskoristili i ostali “kratki”. Naravno da sam sretan zbog pogotka koji sam postigao, ali bio bih još sretniji da je netko od mojih suigrača bio strijelac i da su bodovi ostali u Koprivnici – ističe Dario Melnjak.

Koliko je Vama i vašim suigračima teško pao ovaj poraz?

– Još uvijek razmišljamo o njemu i moram reći da su Osječani iz dva udarca na naša vrata postigli dva gola, što je inače rijetkost. Sreća je jednostavno bila na njihovoj strani i obilato su je iskoristili. Ovo nam je, nakon onog također nesretnog poraza sa Splitom druga izgubljena utakmica pred našim navijačima ovog proljeća što je zaista šokantno. No, moramo se brzo oporaviti jer nas već u sljedećem kolu čeka Rijeka na svojoj Rujevici.

Riječani su vodeći na ljestvici bez izgubljene utakmice u dosadašnjem prvenstvu. Nema dvojbe da su favoriti i u susretu s našim klubom?

– Igraju zaista jako dobro i mislim da su zasluženo prvi. Imaju kvalitetne pojedince i naravno momčad, ali u nogometu je sve moguće. Slaven Belupo im je u prošlom prvenstvu uzeo nekoliko bodova, pobijedio ih u polufinalu Kupa i pokazao da za njih može biti jako neugodan. Volio bih da se nešto slično ponovi u nedjelju na Rujevici. Iako smo malo poljuljani to ne znači da u susret s Riječanima nećemo ući maksimalno odlučno i nastojati ih iznenaditi. Jasno da bih sa svakim rezultatom, osim porazom svi bili više nego zadovoljni.

Sedam bodova prednosti našeg kluba iz jesenske sezone u utrci za peto mjesto naglo se istopila, ali prednost od dva boda još uvijek stoji. Može li se do kraja prvenstva zadržati trenutačni plasman?

– Uvjeren sam u to, jer ostalo je još dosta kola. Nadam se da na našem travnjaku više nećemo imati propusta koje smo imali sa Splitom i Osijekom. Mislim da su nam to jako dobre opomene i da se više neće ponoviti. Prva četiri mjesta su poznata, jer su Hajduk, Osijek, Dinamo i Rijeka u ogromnoj prednosti, dok mi želimo predvoditi klubove od petog do desetog mjesta i tome moramo težiti. Nakon gostovanja kod Rijeke slijedi prvenstvena stanka a onda u Koprivnicu dolazi Lokomotiva koja nam je konkurent u borbi za peto mjesto. Bit će to prigoda da pokažemo našu pravu vrijednost i ostvarimo prvu proljetnu pobjedu pred našim navijačima.

Možete li povući “paralelu” između belgijskog i hrvatskog prvoligaškog nogometa?

– Osobno mislim da nema neke razlike, osim u uvjetima odnosno infrastrukturi koja je jako sređena, da ne kažem odlična. Tamo su travnjaci sjajni, stadioni uređeni sa svim potrebnim prostorima i ništa se ne prepušta slučaju. Igrač mora brinuti samo o svojoj igri i to prezentirati na travnjaku. Da se i kod nas igra kvalitetno i da postoji igračka kvaliteta najbolje je vidljivo iz odlaska naših igrača upravu u belgijske klubove. Ako se i kod nas u skorije vrijeme srede takvi uvjeti i naš klupski nogomet će biti još bolji i zanimljiviji navijačima – završio je Dario Melnjak.