Slaven Belupo

1 - 0

Varaždin

Koprivnica, Gradski stadion Ivan Kušek Apaš - 16.09.2022. - 10. Kolo SuperSport HNL - 19:00

Slaven Belupo: Marković – Kvržić, Christopoulos, Božić, Tepšić, Martinaga – Mudražija (od 81. Bašić), Marina (od 81. Kocijan) – Crnac (od 69. Fanimo), Branšteter (od 69. Krstanović), Hoxha (od 86. Žuljević).

Trener: Zoran Zekić

Varaždin: Zelenika – Stanić, Jelenić, Pellumbi (od 74. Pilj), Urata (od 46. Brekalo (od 81. Brekalo))- Teklić, Stanić, Elezi (od 74. Ćubelić) – Kolarić, Brodić, Herrera (od 58. Perić).

Trener: Mario Kovačević

Sudac: Igor Pajač, Bojan Zobenica, Ivan Mihalj, Dario Kulušić

VAR: Ante Čuljak, Goran Perica

Strijelci: 1:0 Crnac 38′

Žuti kartoni: Marina 25′, Kocijan 89′ (Slaven Belupo); Urata 6′, Stanić J. 9′, Pellumbi 30′, Stanić M. 63. (Varaždin)

Broj gledatelja: 1000

Nogometaši Slaven Belupa u 10. su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige upisali pobjedu na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš. Golom Ante Crnca u 38. minuti susreta naša je momčad svladala Varaždin i, barem na jedan dan, ponovno došla na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Trener Zoran Zekić u današnjoj utakmici od prve je minute pružio priliku Christopoulosu pa je naša momčad zaigrala s trojicom igrača u obrani. U kadru nisu bili Jambor, Soldo i Zirdum koji su ozlijeđeni. Na bokovima su bili Kvržić i Martinaga, u veznoj liniji Mudražija i Marina, a u napadu Crnac, Branšteter i Hoxha.

Prvi je zaprijetio Varaždin u današnjoj utakmici. Udarac Teklića sa 16 metara u 8. minuti otišao je pokraj lijeve vratnice gola Markovića. Pet minuta kasnije Crnac je imao loptu na nozi da ju pospremi s pet metara u gol Varaždina, no nije ju uspio zahvatiti. Velika prilika za Slaven Belupo. U 29. minuti Kolarić je pokušao s vrha šesnaesterca. Njegov udarac otišao je pokraj vratnice. U 38. minuti naša je momčad povela s 1:0. Ante Crnac savršeno je pogodio suprotne ‘rašlje’ iskosa s desne strane. Do kraja prvog poluvremena Varaždin je mogao doći do izjednačenja, no veliku priliku Elezija vrhunskom je reakcijom obranio Marković.

Drugo poluvrijeme udarcem iskosa s desne strane otvorio je Crnac. Njegov udarac obranio je Zelenika. U 56. minuti sa slične pozicije, no s lijeve strane, Mudražija je pucao iznad grede. Deset minuta kasnije opasno je zaprijetio Brodić. Napadač Varaždina pucao je iz voleja pokraj gola Markovića. Do kraja utakmice nismo vidjeli veće prilike te je naša momčad stigla do nova i zaslužena tri boda.